spravy.sk spravy.sk

Bardejov potrebuje minimálne šesť posíl, Kukulský: Inak nebudeme konkurencieschopní
zdroj: ahoj.tv

Bardejov potrebuje minimálne šesť posíl, Kukulský: Inak nebudeme konkurencieschopní

Hoci s budúcnosťou Partizána Bardejov to v posledných mesiacoch neraz vyzeralo zle, klub podal prihlášku do II. ligy a získal licenciu na novú sezónu. Pod taktovkou skúseného trénera Jozefa Kukulského má niečo vyše mesiaca na to, aby sa pripravil na štart ročníka 2020/2021.

Šarišania majú za sebou už dva prípravné zápasy. S treťoligovým Stropkovom remizovali 2:2, ambicióznemu FC Košice v stredu podľahli vysoko 1:8. „Všetko je to o tom, že hráči sú noví, tá súhra tam ešte nie je taká, ako by mala byť. Ani nejak nemodelujeme a nepripravujeme mužstvo po hernej stránke, pretože sa to stále ešte obmieňa, takže viac sa teraz venujeme kondičnej stránke. Sú to hráči, ktorí už v druhej lige musia niečo vedieť, tam to je už o individuálnom výkone – či sa nám hodia do nášho mužstva, systému, takže je to viac-menej o tom posledovať si tých hráčov, či budú pre nás platní, či budú pre nás hlavne posilami a čisto hráči do základnej zostavy. My potrebujeme doniesť minimálne šesť hráčov do základnej zostavy, ale kvalitných futbalistov. Nebudeme môcť konkurovať v druhej lige, keď títo hráči neprídu,“ povedal pre ahoj.tv Jozef Kukulský, ktorý by privítal posily do všetkých formácií.

Jozef Kukulský (foto: ahoj.tv)

„Snažíme sa po tej korone dať dokopy nejako kondične. Chlapci na sebe pracovali, nemajú kondične až také resty, ale jednoznačne budeme musieť popracovať na doplnení kádra na určité posty, ktoré nám odišli. Tento káder sa musí doplniť. Doplňovali sme ho v zime, podarilo sa nám ho adekvátne doplniť, žiaľbohu sa to teraz všetko znova rozbilo, takže to všetko musíme vyskladať nanovo,“ poťažkal si Kukulský, ktorý je ale spokojný s podmienkami, aké klub mužstvu vytvoril. Finančné problémy Partizána ale ani zďaleka nie sú zažehnané.

„Môžeme rozprávať, čo chceme, všetko je to o financiách. Keď nebudú financie, tak druhá liga bude pre Bardejov náročná. Jeden človek to utiahnuť určite nemôže, takže je tam potrebná spolupráca viacerých ľudí, mesta, sponzorov – nájsť spoločnú reč a ten futbal robiť tak, ako sa má, nie na kolene, pretože druhá liga je všade vo svete celoštátna, je to nejaký top, v druhej lige by to malo byť profesionálne. Keď sa chceme hrať, že je to profesionálne, ale v skutočnosti je to poloamaterizmus, tak potom to aj tak všetko vyzerá,“ dodal bez servítky Kukulský.

zdroj: youtube.com/Ahoj.TV

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Partizán Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia