spravy.sk spravy.sk

Senica má nového športového riaditeľa, na Záhorie sa vrátil Filip Holec
zdroj: fksenica.eu

Senica má nového športového riaditeľa, na Záhorie sa vrátil Filip Holec

Do Senice sa postupne vracajú známe tváre. Najnovšie klub informoval o tom, že bývalý mediálny manažér Záhorákov Filip Holec prevezme funkciu športového riaditeľa klubu.

„Moje pocity sú, samozrejme, príjemné, už dlhšie som avizoval, že sa nebránim návratu do každodenného futbalového kolobehu, kontakt so Senicou prebehol veľmi rýchlo. Dohodli sme sa v priebehu dvoch dní. Presvedčilo ma najmä to, že impulz prišiel od samotného klubu, nemusel som nikoho náhaňať so zámerom, aby ma vzal do práce. Martin Šnegoň a Miroslav Mentel poradili moje meno krízovému manažérovi FK Senica Oldřichovi Dudovi, po zhruba dvadsaťminútovom rozhovore s pánom Dudom som sa presvedčil, že to s klubom myslí naozaj vážne, a že tu ideme budovať niečo, čo môžeme nazvať dlhodobá koncepcia. To bolo pre mňa najzásadnejšie,“ prezradil Holec v rozhovore pre klubový web.

Senica má za sebou turbulentné obdobie a len s nostalgiou spomína na úspešné sezóny. Za tri roky, čo Holec v klube nepôsobil, sa toho zmenilo pomerne dosť. „Na druhej strane sú tu stále lojálni ľudia, ktorí v klube pôsobili aj predtým. Tí sú jadrom klubu, či už ide o Martina Šnegoňa, Ivana Tobiáša alebo Milana Suchého. Do klubu sa vrátili Miroslav Mentel a Juraj Piroska, čo bola pre mňa jedna z najpodstatnejších vecí, ktorá ma presvedčila, že Senica bude správny krok,“ povedal brat úspešného brankára Dominika Holeca.

Filip Holec
Filip Holec už v Senici pôsobil ako mediálny manažér (foto: fksenica.eu)

Hlavnou náplňou práce nového športového riaditeľa bude podieľať sa na tvorbe kádra pre budúcu sezónu, pomôcť s výberom nového hlavného trénera A-mužstva a budovať mládežnícke kádre v akadémii. „Pre klub sa budem snažiť do budúcna získať stabilných partnerov a sponzorov, pretože to je to, čo náš klub potrebuje - byť lokálny a silný na Záhorí. Rovnako potrebuje byť klub silným partnerom pre sponzorov v tomto regióne. To je jeden z mojich veľmi podstatných cieľov. Svojou prácou sa budem snažiť prispieť najmä k skautingu, ktorý dnes na Slovensku až na zopár výnimiek nefunguje. Chceme využiť túto skutočnosť a priviesť do klubu hráčov, nech už sú z akéhokoľvek kúta Slovenska či Česka. Posledné tri roky som sa venoval skautingu intenzívne. Za posledný rok som videl viac ako 200 zápasov. Sledoval som slovenskú, českú a poľskú ligu, rovnako tak aj MLS (Major league soccer) či futbal v škandinávskych krajinách alebo Austráliu a Oceániu, kde vidím obrovský potenciál kvality, ktorá je tu dnes nevyužitá,“ priblížil Holec.

Prioritou nového vedenia je angažovanie predovšetkým slovenských a českých hráčov. „Nebránime sa ani zahraničným hráčom, musia však priniesť výnimočnú kvalitu. Budeme sa snažiť prinavrátiť serióznosť a kvalitu v prvom rade slovenskú a českú a následne to doplniť kvalitou, ktorá bude dostupná na trhu,“ prezradil pre fksenica.eu Filip Holec a na margo osobných ambícií dodal: „Čo sa týka krátkodobých ambícií, záleží mi na tom, aby sme sa dohodli s kvalitným trénerom a vybudovali konkurencieschopný a kvalitný káder na budúcu sezónu. Pokiaľ ide o dlhodobé ciele, rád by som prispel k tomu, aby Senica bola klub, ktorý si dokáže na seba zarobiť sám svojou činnosťou, či už vďaka prestupovej politike alebo marketingu. Na tom budeme pracovať v dlhodobej stratégii klubu.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia