spravy.sk spravy.sk

Augsburg nelení, angažoval trojicu posíl
zdroj: TASR/AP

Augsburg nelení, angažoval trojicu posíl

Nemecký klub FC Augsburg vystužil pred novou sezónou káder o troch skúsených futbalistov, ktorých získal od bundesligových konkurentov. V pondelok angažoval stredopoliarov Tobiasa Strobla z Borussie Mönchengladbach, Daniela Caligiuriho z FC Schalke 04 a brankára Rafala Gikiewicza, ktorý prišiel z Unionu Berlín.

Všetci traja futbalisti majú nad 30 rokov. Kým Strobl s Caligiurim podpísali trojročné kontrakty, Gikiewicz dostal od predstaviteľov Augsburgu zmluvu do júna 2022. Poľský brankár pomohol vlani Unionu k postupu do najvyššej súťaže a tento rok sa podieľal na záchrane tímu medzi nemeckou ligovou elitou. "Majú silné charaktery, vo svojich kluboch boli lídri. Sme si istí, že nám pomôžu na ihrisku i mimo neho," povedal na adresu posíl pre agentúru AP generálny manažér Augusburgu Stefan Reuter.

Vedenie bavorského klubu takisto oznámilo, že Felix Uduokhai zostane v tíme aj v ďalšej sezóne po tom, ako Augsburg využil opciu po skončení hosťovania a dohodol sa s Wolfsburgom na trvalom prestupe 22-ročného obrancu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Augsburg

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia