spravy.sk spravy.sk

Ružomberok doma vyhral po jedenástich mesiacoch, Haspra: Píšeme nový príbeh
zdroj: Rudo Maskurica - PresetPlus s.r.o.

Ružomberok doma vyhral po jedenástich mesiacoch, Haspra: Píšeme nový príbeh

Na štvrté miesto v tabuľke sa po nedeľňajšom víťazstve nad Žilinou (2:1) vyhupli futbalisti Ružomberka. Zverenci trénera Jána Haspru vyhrali ligový duel prvýkrát od 9. novembra, kedy paradoxne takisto zdolali „šošonov“. Navyše, na domácej pôde uspeli po dlhých jedenástich mesiacoch!

Liptáci pred svojimi fanúšikmi vo Fortuna lige naposledy vyhrali ešte v prvom kole s Nitrou (1:0), odvtedy sa im viac darilo na ihriskách súperov. Čiernu sériu konečne ukončili. „Už mi táto otázka liezla trošku na nervy, konečne je po nej. Je to za nami a už píšeme nový príbeh. Som spokojný, chalani v kabíne sú fakt úžasní,“ rozhovoril sa Ján Haspra v pozápasovom interview pre RTVS.

Na margo víťazného duelu povedal: „Bol to náročný zápas s veľmi kvalitným súperom. Naša hra je ovplyvnená veľkou vyťaženosťou v pohári aj v lige. Vedel som, že záver bude veľmi náročný, veľa chlapcov sa pýtalo dole, mali toho už plné zuby, no nedalo sa striedať. Podali heroický výkon, najmä čo sa týka bojovnosti. Samozrejme, herne to bolo v niektorých fázach trochu horšie, ale stále sme vo vývoji. Bola tam pekná pasáž medzi 47. a 58. minútou. Ak by sme v tom čase premenili šance, bolo by po zápase, ale opäť sa nám to nepodarilo, vďaka čomu sa Žilina dostala do zápasu a v závere nám robila problémy. Veľmi im fandím, robia to dobre. Bol to kvalitný súper, sme strašne radi za tri body.“

Ján Haspra
Ján Haspra sa potešil z prvého domáceho ligového víťazstva po jedenástich mesiacoch (foto: Rudo Maskurica - PresetPlus s.r.o.)

Fakt, že v lige naposledy „Ruža“ zdolala práve „šošonov“, pripisuje skúsený kormidelník skôr náhode: „Ja sa snažím chlapcov vyhecovať na každý jeden zápas rovnako. Ale možno, že sa z reprezentácií poznajú bližšie a tá rivalite je skôr medzi nimi ako medzi klubmi.“

Hviezdou zápasu sa stal útočník Štefan Gerec, ktorý tesne pred prestávkou po krásnej individuálnej akcii otvoril skóre a v 65. minúte nabil na gól Almásimu. V posledných dvoch zápasoch strelil tri góly. „On mal stále tie isté úlohy, len mu to začalo padať. Dnes dal opäť krásny gól. Dúfam, že sa to prelomilo a už bude častejšie strelecky úspešný,“ zaželal si Haspra.

„Išli sme do zápasu s tým, že chceme vychádzať zo zabezpečenej obrany, podobne, ako v pohárovom súboji s Dunajskou Stredou. Gól do šatne nám dodal pohodu na kopačky, pretože zo začiatku to bolo z našej strany trochu nervózne. V druhom polčase nám vyšiel jeden protiútok a strelili sme aj druhý gól. Potom nás síce Žilina trochu pritlačila a inkasovali sme, no našťastie sme si ustrážili vedenie,“ neskrýval veľkú radosť spomenutý Gerec.

Štefan Gerec a Samuel Petráš
Štefan Gerec strelil v posledných dvoch zápasoch tri góly (foto: Rudo Maskurica - PresetPlus s.r.o.)

A ako vníma 27-ročný ofenzívny univerzál nárast svojej formy? „Keď útočník strieľa góly, jeho výkony idú hore. Aj u mňa je to tak. Viac si dovolím a je to lepšie. Tréner nám prízvukoval, aby sme v šestnástke súpera niečo skúsili, ja som si dovolil a bol z toho gól. Som za to rád.“

Rovnako ako trénera, aj kabínu potešilo ukončenie negatívnej domácej série. „Samozrejme, je to pre nás veľmi pozitívne. Navyše, ak rátame aj pohár, tak doma sme vyhrali druhýkrát po sebe. Dúfam, že víťaznú šnúru potiahneme až do konca sezóny,“ uzavrel Gerec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia