spravy.sk spravy.sk

Zreľákov Norimberg do baráže o záchranu
zdroj: TASR/AP

Zreľákov Norimberg do baráže o záchranu

Futbalisti 1. FC Norimberg zabojujú o zotrvanie v druhej najvyššej nemeckej súťaži. V nedeľňajšom záverečnom 34. kole II. bundesligy iba remizovali v Kieli 1:1 a keďže ich priamy konkurent Karlsruher zvíťazil vo Fürthe, klesli na 16. miesto. Mužstvo, ktorého súčasťou je aj slovenský útočník Adam Zreľák, sa stretne s tretím tímom z III. ligy.

Smoliarmi záverečného kola boli hráči Hamburgu. Pred posledným vystúpením mali na dosah tretie miesto a baráž o postup. Na diaľku súperili s Heidenheimom, ktorý sa predstavil na pôde lídra tabuľky a už istého postupujúceho Bielefeldu. Hamburg doma privítal Sandhausen zo stredu tabuľky, zápas však nezvládol a prehral 1:5, nešťastný záver sezóny ho môže mrzieť o to viac, že aj Heidenheim prehral (0:3), ale o bod si udržal tretiu priečku a v baráži sa stretne Werderom Brémy.

Do bundesligy sa po roku vracia Stuttgart, ktorý síce doma prehral s Darmstadtom (1:3), ale okrem trojbodového náskoku mal na druhom mieste aj výhodu výrazne lepšieho skóre pred Heidenheimom. Jediný gól Stuttgartu strelil bývalý nemecký reprezentant Mario Gomez, pre ktorého to bol posledný zápas v kariére.

Do tretej najvyššej súťaže zostúpili Dynamo Drážďany a Wehen.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia