spravy.sk spravy.sk

Šarmír nerozumie druhopolčasovému výpadku: Akoby hráčom chýbalo väčšie srdiečko
zdroj: Róbert Andrejov

Šarmír nerozumie druhopolčasovému výpadku: Akoby hráčom chýbalo väčšie srdiečko

Trnavský Spartak síce získal po remíze v Michalovciach (2:2) prvý bod po reštarte Fortuna ligy, no jeho tréner Marián Šarmír ani zďaleka nebol spokojný. „Andeli“ trestuhodne prehajdákali sľubný dvojgólový náskok a v závere sa dokonca báli aj o bod.

„Prvý polčas sa mi hodnotí dobre, hrali sme to, čo sme chceli, dobre sme dostupovali hráčov súpera, a hoci nám rýchle protiútoky nevychádzali podľa predstáv, strelili sme dva góly. Darilo sa nám, ale po polčase bolo mužstvo ako vymenené. Ja tomu absolútne nerozumiem,“ krútil v pozápasovom rozhovore hlavou Šarmír a ďalej pokračoval: „Cez prestávku sme hráčom prízvukovali, aby si dali pozor na úvodných desať minút druhého polčasu, že súper prejde do agresívneho napádania, že tam budú nakopávané lopty. Neviem, možno nám chýba viac skúseností, možno väčšie srdiečko. Mne to v niektorých prípadoch pripadá, že to srdiečko máme len my v realizačnom tíme a niektorí chalani, no ostatným chýba.“

Ústrednou postavou zápasu sa stal 37-ročný domáci stredopoliar Igor Žofčák, ktorý ako žolík z lavičky po prestávke zavelil k obratu. Najprv nahral na gól Konstantinidisovi a následne z priameho kopu famóznou strelou vyrovnal. „Tušil som, že Igor pôjde na ihrisko. Vzhľadom na jeho vek je obdivudohné, aké výkony podáva. Čo by sme my dali za takého hráča,“ poťažkal si Šarmír, ktorého jeden bod rozhodne neuspokojil: „Prvý polčas sme vyhrali o dva góly, takže o spokojnosti nemôže byť reč. Prišli sme hrať do Michaloviec účelne, nie na krásu. Chceli sme tri body, aby sme si zdvihli sebavedomie. V konečnom dôsledku je ale asi remíza spravodlivá.“

Michalovce - Trnava (Dobrivoj Rusov)
Trnava si v Michalovciach neudržala dvojgólový náskok a napokon sa musela uspokojiť iba s jedným bodom (foto: Róbert Andrejov)

Červeno-čierni sú stále v hre o zisk miestenky do Európskej ligy, o ktorú by mohli zabojovať v baráži, v prípade, že Ružomberok nevyhrá vo finále Slovnaft Cup-u nad Slovanom Bratislava. „Ciele sú jednoznačné, a to je vybudovať od leta kvalitné mužstvo. Budeme musieť vhodne doplniť káder a z hráčov, ktorých tu máme, si musíme vybrať tie najvhodnejšie typy, ktoré patria do Trnavy. Nevravím, že výsledky sú druhoradé, pokiaľ je šanca na Európu, tak sa o to pobijeme, ale primárny cieľ je skvalitniť mužstvo, priviesť viac slovenských hráčov a tvrdo pracovať. Nechcem sa už vyjadrovať k tomu, v akom stave som prebral toto mužstvo…“ uzavrel Šarmír.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia