spravy.sk spravy.sk

UEFA potvrdila harmonogram Ligy národov, Slováci začnú proti Česku
zdroj: Róbert Fritz

UEFA potvrdila harmonogram Ligy národov, Slováci začnú proti Česku

Slovenská futbalová reprezentácia odohrá prvý zápas v skupinovej fáze Ligy národov 2020/21 v piatok 4. septembra, keď v domácom prostredí privíta Česko (20.45 h). Duelom proti tradičnému rivalovi aj zakončí svoje vystúpenie v 2. skupine B-divízie, súboj na pôde súpera je na programe v stredu 18. novembra. Kompletný harmonogram skupinovej fázy LN potvrdila v piatok na svojom webe Európska futbalová únia (UEFA).

Skupinová fáza Ligy národov odštartuje dvoma kolami v septembri (3., 4., 5. septembra a 6., 7., 8. septembra). Slovensko sa v 2. skupine B-divízie okrem Česka stretne aj s Izraelom a Škótskom. Po úvodnom domácom stretnutí sa predstaví 7. septembra na trávniku Izraela (20.45). V októbri čakajú zverencov Pavla Hapala dva zápasy, 11. októbra zamieria do Škótska (20.45) a o tri dni neskôr privítajú doma Izrael (20.45). Skupinu zakončia dvomi novembrovými duelmi, 15. novembra doma proti Škótsku (15.00) a o tri dni neskôr na pôde ČR (20.45).

Ozdobou prvého hracieho dňa (3. septembra) bude súboj Nemecka so Španielskom v skupine A4. Obhajcovia prvenstva Portugalci odohrajú prvý zápas v skupine A3 5. septembra doma proti Chorvátsku.

Riadiaca organizácia európskeho futbalu už predtým rozhodla, že pre nahustený kalendár po koronavírusovej prestávke rozšíri októbrový a novembrový asociačný termín z dvoch na tri hracie dni. V skupinách LN sa bude hrať 10., 11. a 13., 14. októbra, 14., 15. a 17., 18. novembra.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia