spravy.sk spravy.sk

Grendel zažil v Trnave najvydarenejšie obdobie, vízia Podbrezovej ho oslovila
zdroj: TASR

Grendel zažil v Trnave najvydarenejšie obdobie, vízia Podbrezovej ho oslovila

Výraznú posilu na druholigové pomery získala ešte v priebehu končiacej sa sezóny 2019/2020 Podbrezová. Stredoslováci sa dohodli na spolupráci so skúseným stredopoliarom Erikom Grendelom, ktorý naposledy úspešne pôsobil v trnavskom Spartaku.

Odchovanec Dubnice bude v novej sezóne jedným z najskúsenejších hráčov II. ligy. V najvyššej súťaži odohral 267 zápasov, s bratislavským Slovanom a Trnavou sa predstavil aj v Európskej lige. Po odchode zo Spartaka sa dohodol s Podbrezovou, pričom viacerých tento krok prekvapil. „Oslovilo ma najmä seriózne jednanie pána Poliačeka a vízia, ktorú tento klub má do ďalších rokov. Mám rád výzvy, ambiciózny klub, ktorý má svoje ciele, a preto som sa ich rozhodol naplniť tu v Podbrezovej,“ rozhovoril sa pre klubový web 31-ročný rodák z Handlovej.

S „andelmi“ Grendel triumfoval v Slovnaft Cup-e a absolvoval s nimi fantastickú jazdu pohárovou Európou. Aj preto považuje pôsobenie v „slovenskom Ríme“ za najlepšie v doterajšej kariére. „Áno, pôsobenie v Trnave bolo veľmi vydarené. Dá sa povedať, že som tam prežíval najlepšie obdobie v kariére. Aj keď som už hral predtým dvakrát skupinovú fázu Európskej ligy v drese Slovana, no tam sme veľa vody nenamútili a získali iba jeden bod. V Trnave to bolo o niečom inom. Zišla sa skvelá partia chlapcov, medzi ktorými ostali kamarátske vzťahy aj do budúcna. A o tom by to malo byť. Aj keď niekde skončíte, tak nezanecháte po sebe dieru, ale nájdete si kamarátov a priateľov do ďalšieho života,“ pochvaľuje si niekdajší mládežnícky reprezentant.

Erik Grendel
Skúsený stredopoliar ešte nie je zdravotne stopercentne fit, no už trénuje so svojimi novými spoluhráčni (foto: TASR)

Po vydarenej sezóne pribrzdilo šikovného stredopoliara zranenie kolena, no tvrdo pracoval na návrate. V Podbrezovej sa od neho bude vyžadovať nielen kvalitná hra, ale i odovzdávanie skúseností mladším kolegom. „Som tu zatiaľ len krátko, ale moje dojmy sú pozitívne. Je tu veľa mladých chlapcov, na ktorých je vidno chuť pracovať, zlepšovať sa a posunúť sa tak do veľkého futbalu,“ pokračoval pre zpfutbal.sk a na margo mladších kolegov dodal: „Veľmi rád spolupracujem s mladými chlapcami, ktorí sú pracovití a chcú sa ďalej zlepšovať. Je to aj pre mňa motivácia, pretože oni budú takisto ťahať mňa, aby som sa aj ja zlepšoval. Určite si budeme navzájom pomáhať nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Verím, že táto spolupráca bude úspešná.“

Po prestávke spôsobenej koronakrízou prišiel prestup, a tak zatiaľ čo futbal na Slovensku opäť ožíva, Erik Grendel sa prizerá len z tribúny. „Tá pauza bez zápasu je už dosť dlhá. Ja by som už najradšej hral, ale keďže ešte nie som na sto percent pripravený, tak sa budem pripravovať s kolektívom a čakať, kedy už budem môcť nastúpiť za Podbrezovú,“ prezradil a na záver odhalil ciele, s akými prišiel na Horehronie: „V prvom rade chcem byť zdravý. To je prvý predpoklad k tomu, aby som bol spokojný. Na druhej strane chcem, aby sme boli po sezóne všetci spokojní. Aby sme sa mohli všetci úprimne pozrieť do zrkadla a povedať si, že sme pre ciele, ktoré tento klub má, urobili maximum. Vo futbale je všetko možné. Preto netreba dopredu hovoriť, že to bude ľahké, ale radšej sa snažiť urobiť každý deň pre naše ciele maximum.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia