spravy.sk spravy.sk

Varga po nečakanej remíze s Podbrezovou: Možno bude tento bod dôležitý
zdroj: TASR

Varga po nečakanej remíze s Podbrezovou: Možno bude tento bod dôležitý

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica vstúpili do nadstavbovej časti druhej ligy z pozície lídra tabuľky remízou 2:2 s rivalom z Podbrezovej. V náhradnom domácom dejisku vo Zvolene vydreli v derby aspoň bod dvoma gólmi v nadstavenom čase, ktorými zmazali dvojgólové manko. "Možno tento bod bude v konečnom zúčtovaní dôležitý," uviedol pre TASR tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga.

Od klubu spod Urpína sa očakáva potvrdenie prvej priečky a boj o postup do Fortuna ligy. Ten si navyše bude vyžadovať aj úspech v baráži s posledným celkom najvyššej súťaže. "My sme pod najväčším tlakom spomedzi všetkých mužstiev z prvej a druhej ligy na Slovensku. Nie je ľahké hrať pod takýmto tlakom, sám som to zažil, viem sa do hráčov vžiť. No aj keď vám nejde, musíte ísť na doraz. Myslím si, že moji zverenci potvrdili, že vedia hrať aj pod takýmto tlakom," tvrdí Varga.

Duel s Podbrezovou sa nevyvíjal pre banskobystrickú Duklu priaznivo. Hoci v prvom polčase mala viac šancí i väčšiu aktivitu, po prestávke išla do vedenia Podbrezová dvomi gólmi v priebehu štyroch minút. Lídra druhej ligy vývoj zaskočil, no napokon dokázal vybojovať aspoň bod v nadstavenom čase. Na malom štadióne vo Zvolene to ocenili aj diváci. Prišlo ich tam vyše 350, viac pre obmedzenia nemohlo, no povzbudzovali svoj tím do poslednej chvíle. "Aj za stavu 0:2 vytvorili bystrickí fanúšikovia fantastickú kulisu, stále povzbudzovali, nezačali nadávať na hráčov, hoci to vyzeralo zle – nedobre. Chcem im za to poďakovať. Hráči sa im za to aspoň trošku odvďačili, i keď nie plnohodnotne. Museli sme zariskovať a ten risk vyšiel. Je dobré na psychiku hráčov, že dokázali zvrátiť nepriaznivý stav. Bolo vidieť, že obe mužstvá nehrali tri či štyri mesiace poriadny futbal," uviedol kouč Banskej Bystrice.

Prvý gól Banskej Bystrice dal v 91. minúte hlavou skúsený stopér Patrik Prikryl. Vzápätí poslal prihrávku spoluhráčovi Laksíkovi na druhý presný zásah. Výraznou mierou sa tak postaral o zisk aspoň jedného bodu, s čím mohol byť spokojný: "Do Zvolena nás prišiel povzbudiť maximálne možný počet fanúšikov z Banskej Bystrice, chceli sme ich potešiť tromi bodmi a vstúpiť úspešne do boja o baráž o postup do Fortuna ligy. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo, získali sme len bod, ale nedá sa nič robiť, ideme ďalej. Tlak tu na našej strane je, odobrali nám tri body, ktoré sme mali pred druhou Dubnicou. V podstate by sme si nemali dovoliť zaváhať na domácej pôde, tak ako sa nám to stalo dnes. Zápas bol po najdlhšej príprave v mojej kariére veľmi ťažký, sme však radi aj za bod."

Podbrezovčania sú pred skrátením dohratím druhej ligy už bez šance získať prvé miesto a vybojovať si tak návrat do Fortuna ligy. Káder majú plný zvučných mien a môžu hrať uvoľnene. "Motiváciu máme, i keď vieme, že prví neskončíme. Hráči majú chuť, sú tu mladí chalani, majú entuziazmus, elán, chcú hrať, zlepšovať sa. Tešili sa na zápas. V podstate nehráme o nič, môžeme teda hrať uvoľnene. Zmerali sme si sily s ašpirantom na postup do Fortuna ligy a ukázali sme, že máme kvalitu," komentoval výkon svojich zverencov tréner Podbrezovej Vladimír Cifranič

Do Zvolena chcelo prísť na zápas oveľa viac fanúšikov. Opatrenia pre pandémiu koronavírusu dovoľujú, aby bolo na štadióne dovedna 500 ľudí. Platiacich divákov však mohlo byť len 357. "My sme mali požiadavku zo strany ľudí na dva a pol tisíca vstupeniek. V Banskej Bystrici a okolí bol veľký záujem o zápas, i keď nemôžeme hrať v našom meste pre rekonštrukciu armádneho štadióna. Výhodu mali permanentkári a najmä fan klub. Vďaka našim priaznivcom mal zápas výbornú atmosféru. Bolo vidno, že aj diváci majú hlad po futbale. Podľa mňa videli dobrý druholigový zápas i napriek tomu, že sme futbalovo ešte nerozohraní. Nerobíme z remízy žiadnu tragédiu. Nech ide do baráže najlepšie mužstvo. Ak vyhrá lepší, podáme mu ruku," zhodnotil reštart druhej ligy generálny manažér MFK Dukla Banská Bystrica Milan Smädo.

Banská Bystrica - Podbrezová (13. jún 2020) (8 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia