spravy.sk spravy.sk

Bierhoff dúfa, že repre zápasy sa budú hrať už v septembri
zdroj: TASR/AP

Bierhoff dúfa, že repre zápasy sa budú hrať už v septembri

Športový riaditeľ Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Oliver Bierhoff očakáva, že v septembri by reprezentácia mohla odohrať prvé medzištátne zápasy po koronavírusovej pauze. Zároveň vyhlásil, že dúfa v návrat divákov do hľadiska.

Európska futbalová únia (UEFA) by mala predstaviť harmonogram medzištátnych stretnutí v stredu 17. júna. "Nechceme mať výnimku, chceme ísť dobrým príkladom. Lenže môžete sledovať najnovší vývoj a ten ide rýchlo. Ak dôjde k otvoreniu štadiónov pre divákov, chceli by sme sa s tým zodpovedne popasovať," povedal Bierhoff v rozhovore pre RTL.

Bývalý nemecký reprezentant tiež očakáva, že prípravné stretnutia s Talianskom a Španielskom, ktoré sa v marci nekonali pre pandémiu, sa odohrajú koncom leta. Zápasy Ligy národov, v ktorej sa Nemci majú stretnúť so Španielmi, Švajčiarmi a Ukrajincami, by sa mali presunúť na október: "Je samozrejmé, že by sme chceli hrať a pripravovať sa podľa toho. Ak sa však medzinárodné zápasy budú hrať až na jeseň, stále máme trochu času nájsť správne zloženie tímu a dať mladým hráčom viac medzinárodných skúseností."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia