spravy.sk spravy.sk

Na budúci týždeň rozhodne UEFA o Lige majstrov aj Lige národov
zdroj: Róbert Fritz

Na budúci týždeň rozhodne UEFA o Lige majstrov aj Lige národov

Výkonný výbor Európskej futbalovej únie (UEFA) na budúci týždeň rozhodne o ďalšom osude sezóny Ligy majstrov a Európskej ligy i programe medzištátnych zápasov. Témou bude rozvrh majstrovstiev Európy i zvyšný kalendár Ligy národov. V baráži sa predstaví aj Slovensko, ktoré sa v semifinále stretne s Írskom. Rokovanie sa uskutoční v stredu 17. a vo štvrtok 18. júna.

Sezónu prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu. Po upokojení situácie sa postupne v Európe rozbiehajú ligové súťaže, Ligu majstrov pozastavili v osemfinálovej fáze rovnako ako Európsku ligu. Podľa mediálnych informácii prichádza do úvahy pokračovanie vo formáte miniturnaja vo vybranom meste. Pôvodné dejisko finále LM, Istanbul, je v ohrození pre koronavírus, nahradiť by ho mohli Lisabon, Madrid, Frankfurt nad Mohanom či Moskva.

Exekutíva UEFA bude rozhodovať aj o ženskej a mládežníckej LM. Na medzištátnej úrovni sa bude zaoberať kalendárom a dejiskami turnaja EURO 2020, ktorý museli preložiť na budúci rok. Doriešiť treba aj barážové stretnutia Ligy národov a mládežnícke šampionáty vrátane ME hráčov do 21 rokov, ktoré sú na programe na budúci rok v Maďarsku a Slovinsku. Medzi bodmi programu rokovania sú aj medzinárodné ženské podujatia.

Vo štvrtkovej futsalovej agende vyžrebujú kvalifikáciu MS 2022 a zaoberať sa budú finančnou fair play a licenciami klubov. Informovala o tom UEFA na svojom webe.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia