spravy.sk spravy.sk

Chéu v Trnave skončil, Spartak má nového trénera!
zdroj: TASR

Chéu v Trnave skončil, Spartak má nového trénera!

Portugalčan Ricardo Cheu už nie je tréner futbalistov FC Spartak Trnava. V piatok sa s vedením klubu dohodol na rozviazaní kontraktu, osem dní pred plánovaným štartom Fortuna ligy ho nahradil Marián Šarmír, ktorý bude na lavičke už v sobotnom prípravnom stretnutí so Senicou. Spolu so Chéuom skončil aj jeho asistent Nuno Barbosa.

Portugalské duo viedlo Spartak od leta, celkovo v 22 ligových stretnutiach, v ktorých zaznamenali 9 výhier, 3 remízy a 10 prehier. V Európskej lige mužstvo pod vedením Ricarda Chéua prešlo cez prvé predkolo a v Slovnaft cup-e vypadol Spartak v osemfinále s Dunajskou Stredou. 

„V prvom rade by som chcel poďakovať za možnosť byť súčasťou spartakovskej rodiny. Bolo mi potešením a zároveň vášňou byť v tejto sezóne trénerom tohto tímu. Je pravdou, že táto sezóna bola odlišná ako tie predošlé, kvôli všetkým veciam, ktoré sa udiali a veľa zmenili. Najdôležitejšou vecou však ostáva práca, ktorú sme počas sezóny odviedli. Ani pre klub to nebola jednoduchá sezóna, keďže sa zmenilo veľa vecí. Každopádne, je to klub s obrovským potenciálom, s úžasnými fanúšikmi, na ktorých nikdy nezabudnem. Rovnako, ako na niektoré zápasy, ako napríklad tie v Európskej lige, či Slovanom alebo aj tie, ktoré sme nevyhrali, ale fanúšikovia nás neúnavne povzbudzovali a boli s nami. Sme si vedomí toho, že sme boli pod tlakom, ale ja tlak vnímam pozitívne a pre mňa to bola veľmi dobrá skúsenosť. Teraz odchádzam, ale Spartak ostane v mojom srdci a budem mu držať palce. Snažil som sa každý deň a v každom zápase urobiť maximum. Dúfam, že klub v budúcnosti dosiahne výborné výsledky a bude bojovať o trofeje. Toto mesto a fanúšikovia si to zaslúžia. Teraz sa najmä teším na rodinu, ktorú som nevidel od Vianoc. Užijem si čas s manželkou a dcérami a postupne bude premýšľať nad ďalšou kariérou,“ povedal portugalský kormidelník, ktorý sa v piatok rozlúčil s mužstvom, pre fcspartaktrnava.com.

Marián Šarmír a Tomáš Prisztács
Marián Šarmír a Tomáš Prisztács povedú "andelov" do konca aktuálnej sezóny (foto: fcspartaktrnava.com)

„Chceli by sme Ricardovi aj Nunovi poďakovať za odvedenú prácu v našom klube. Nebola to jednoduchá sezóna, poznačená navyše koronakrízou. V súčasnej situácii je však náš pohľad na budúcnosť rozdielny, a preto sme sa s oboma korektne dohodli na rozviazaní zmluvy. Prajem im veľa úspechov v ďalšej kariére a teraz dáme šancu našim trénerom,“ okomentoval riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Marián Šarmír povedie mužstvo do konca sezóny, na lavičke bude sedieť už aj v sobotňajšom tréningovom zápase v Senici. Jeho asistentom bude doterajší tréner mládeže Tomáš Prisztács. Trnavčania v 1. kole nadstavbovej skupiny o titul nastúpia v nedeľu 14. júna o 18.00 h na štadióne MŠK Žilina.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia