spravy.sk spravy.sk

Tavares v Trnave nepokračuje, Kostolanský: Je to strata
zdroj: TASR

Tavares v Trnave nepokračuje, Kostolanský: Je to strata

Brazílsky stredopoliar Rafael Tavares skončil v FC Spartak Trnava. Talentovanému dvadsaťročnému futbalistovi v posledný májový deň skončilo hosťovanie v "slovenskom Ríme" a napriek dlhodobému úsiliu "andelov" o trvalý prestup sa vrátil do materského FC Capivariano.

„Odchod Tavaresa považujeme za stratu. Je to perspektívny futbalista, navyše prešiel našou dorasteneckou kategóriu, pomerne rýchlo sa naučil po slovensky a je už adaptovaný na slovenský futbal. Vynaložili sme maximálnu snahu, aby sme ho získali aj pre ďalšie obdobie. Bohužiaľ, nemáme naňho opciu, ktorú by sme si mohli uplatniť a Rafaela sa nám nepodarilo presvedčiť, aby v Trnave zostal. Môžeme mu teda iba poďakovať za odvedené služby a zaželať úspechy v ďalšej kariére,“ povedal pre klubový web športový riaditeľ Andrej Kostolanský.

Tavares v Spartaku hosťoval dva roky, no v prvej sezóne hrával väčšinou v trnavskej devätnástke. Debut vo Fortuna lige si odbil v marci minulého roka v Trenčíne. V aktuálnej sezóne, ktorá sa po pandémii koronavírusu reštartuje na budúci víkend, bol už súčasťou A-mužstva. Spolu odohral za červeno-čiernych 40 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri góly.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia