spravy.sk spravy.sk

Popradčania o dohratí druhej ligy: Komu to vyhovuje?
zdroj: jäzva

Popradčania o dohratí druhej ligy: Komu to vyhovuje?

Nie všetky druholigové kluby sa stotožnili s rozhodnutím Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) o dohratí aktuálnej sezóne v skrátenom formáte. FK Poprad poukázal na fakt, že šancu zabojovať o postup do Fortuna ligy má prakticky len prvá dvojica tímov Banská Bystrica a Dubnica.

Podtatrancom patrí v novej šesťčlennej tabuľke s 30 bodmi štvrtá priečka, pričom na vedúce duo strácajú osem bodov. Hrať pritom budú už len štyri zápasy, takže ich účasť v baráži o postup medzi elitu je už len v teoretickej rovine. 

„Dnešné nečakané rozhodnutie Výkonného výboru SFZ vyvolalo množstvo otáznikov. Po návrhu prezídia Únie ligových klubov o predčasnom ukončení súťažného ročníka v druhej lige už asi iba málokto očakával verdikt, že druhá najvyššia slovenská futbalová súťaž sa predsa len dohrá. Áno, na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že je to super správa pre futbal i fanúšikov. Ale je tomu naozaj tak?“ pýtajú sa Popradčania na svojom oficiálnom webe.

Poďla modro-bielych by bolo fér, ak by sa odohralo kompletných 30 kôl: „Ale určite nie teraz, keď sezónu bude dohrávať iba v tabuľke prvá šestica tímov. Nemyslím si, že je to šalamúnske riešenie. Práve naopak. Skôr sa mi zdá ako účelové a má ďaleko od fair-play či všeobecnej regulárnosti súťaže. Veď pre zvyšných desať tímov druhej ligy sa sezóna predčasne skončila. Je to kóšer? Podľa mňa nie. Nie som právnik, politik, či znalec na pravidlá športového poriadku, ale sedliacky rozum mi hovorí, že toto so športom veľa spoločného nemá. A to teraz nejde iba o FK Poprad.“

Klub, ktorý aktuálne trápia finančné problémy, hnevá predovšetkým fakt, že v zostávajúcich stretnutiach už minimálne trom zo šiestich tímov o nič nepôjde. „Šesticu „vyvolených“ čaká iba zopár zápasov o teoretický boj o prvé miesto tabuľky a teda aj o možnosť zahrať si v baráži o postup medzi elitu. Nie všetci z tohto poltucta však majú aj reálnu šancu. Prečo? Jednoducho preto, lebo čísla nepustia. Pri pohľade na aktuálnu tabuľku, ktorá sa mimochodom po „šalamúnskom“ rozhodnutí VV SFZ tiež zmenila, je zrejmé, že trojica tímov na 4. až 6. mieste je z hry von. Akú-takú šancu majú tretí Skaličania, ale reálne si to o prvé miesto rozdá iba dvojica Banská Bystrica – Dubnica. Celkovo sa odohrá už iba 11 zápasov, pričom každé z mužstiev odohrá tri, resp. štyri stretnutia. Pri pohľade na body v tabuľke je jasné, že niektoré tímy budú iba sparing partnermi tých vyvolených, ktorým sa dala šanca zabojovať o prípadný postup do Fortuna ligy. Áno, všetkým nám chýba futbal a chceme ho konečne vidieť, veď sme na ňom neboli takmer tri mesiace. Ale neviem, či práve toto bolo to šťastné riešenie…“ píše sa na záver na klubovom webe FK Poprad.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia