spravy.sk spravy.sk

Boj o záchranu vo Fortuna lige sa dramatizuje. Nebojíme sa, zhodujú sa ohrozené kluby
zdroj: fkpohronie.sk

Boj o záchranu vo Fortuna lige sa dramatizuje. Nebojíme sa, zhodujú sa ohrozené kluby

Tímom zo spodnej časti fortunaligovej tabuľky už po reštarte najvyššej súťaže nemalo ísť prakticky o nič. Keďže sa prvá liga uzavrela, nikto z nej nemal vypadnúť, vďaka čomu opadol stres a strach z mužstiev, ktoré boli najviac namočené v boji o záchranu. Dnes je všetko inak.

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) odhlasoval reštart II. ligy a baráž o postup medzi víťazom druhej najvyššej súťaže a posledným celkom Fortuna ligy. Najviac ohrozené prípadnou účasťou v baráži je Pohronie, na pozore sa ale musia mať aj v Nitre či v Seredi. V hre je pätnásť bodov, pričom posledné Pohronie stráca na predposlednú Nitru tri, na Sereď šesť a na Senicu osem bodov.

"Berieme to ako fakt. Ideme sa zachrániť, spravíme pre to maximum. Naši hráči sú plne pripravení, postavíme sa k tomu čelom. Nepotrebujeme robiť nejaké veľké vyhlásenia alebo vyplakávať do médií. V kádri máme viacero hráčov, ktorí zažili záchranárske práce, hrali o titul či o víťazstvo v II. lige. Máme teda v tíme skúsenosti na to, aby sme sa s tým vedeli vysporiadať. My sa nebojíme. Ak sa nám náhodou stane, že to nezvládneme, taký je život, taký je šport. My chceme hrať futbal a to chceme aj teraz,“ povedal v spravodajskej relácii RTVS GBS člen výkonnej rady FK Pohronie Martin Baláž.

Nitra - Pohronie
Najväčší boj o udržanie sa medzi elitou pravdepodobne zvedú futbalisti Pohronia a Nitry (foto: Marián Bazala)

Predposledná Nitra chcela využiť päťkolovú nadstavbu na zapracovanie mladých hráčov do kádra, ciele „Corgoňov“ sa ale odrazu zmenili. „Toto rozhodnutie nás, samozrejme, nepríjemne prekvapilo, ale stotožňujeme sa s aktuálnym vyjadrením ÚLK. Mužstvo bolo nastavené na úplne inú situáciu, s tým, že sa súťaž bude dohrávať päťkolovo a nikto nebude vypadávať. Celá situácia v A-tíme sa týmto mení, musíme sa dobre pripraviť. Bude to vyrovnané, ale nemyslím si, že otázka baráže sa týka len nás a Pohronia, je tam aj Sereď a Senica,“ nechal sa počuť marketingový manažér FC Nitra Jozef Chudý.

Sereď má pred posledným Pohroním šesťbodový náskok, a tak z rozhodnutia VV SFZ v klube veľkú vedu nerobia. „Žijeme neštandardnú dobu, príjmajú sa neštandardné opatrenia. My v klube sme to prijali tak, ako každé doterajšie rozhodnutie zo strany riadiacich orgánov. Neostáva nám nič iné ako akceptovať to. Spodná šestka bude mať náboj, bude to dobré pre divákov. My sa nebojíme, sme športovci, futbalisti, rozdáme si to na ihrisku. Tréningová morálka je veľmi dobrá, pochvaľujú si ju aj tréneri. O všetkom sa rozhodne na ihrisku, to je jediné pozitívum,“ dodal pre RTVS generálny riaditeľ ŠKF Sereď Roman Adamčík.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: ŠKF Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia