spravy.sk spravy.sk

V Banskej Bystrici radosť i pochybnosti: Normálny fanúšik tomuto nebude rozumieť
zdroj: Lukáš Urbašík

V Banskej Bystrici radosť i pochybnosti: Normálny fanúšik tomuto nebude rozumieť

Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) rozhodol o reštarte II. ligy. Pre desať tímov sa sezóna predčasne skončila, šestica najlepších si to však ešte rozdá v boji o postup medzi elitu.

Už pri pohľade na novú šesťčlennú tabuľku je zrejmé, že na baráž o postup do Fortuna ligy môžu pomýšľať len v Banskej Bystrici a v Dubnici. „Vojaci“ sa udržali na čele poradia, hoci prišli o trojbodový náskok. Pod Urpínom zavládla radosť z toho, že klub nebude ukrátený o šancu zabojovať o postup. Na druhej strane sa vynára i viacero otázok.

„Je dobré, že sa s tým výkonný výbor SFZ zaoberal. Na druhej strane, zlé rozhodnutia sa ťažko naprávajú a napriek snahe výkonného výboru priniesli ďalšie kontroverzné rozhodnutia,“ okomentoval pre mfkdukla.sk prijatý formát skráteného finišu II. ligy generálny manažér Banskej Bystrice Milan Smädo.

V skrátenej forme reštartovanej druhej ligy nastúpia proti sebe mužstvá, ktoré boli po osemnástich kolách na prvých šiestich priečkach, no do novej tabuľky sa započítajú len body získané do 15. kola, ako aj tie, ktoré mužstvá v prvej šestke získali vo vzájomných zápasoch v 16., 17. a 18. kole.

„Športovať sa má na ihrisku a nie za zeleným stolom. Súťaž sa má dohrávať a jej pravidlá sú nastavené tak, že im je ťažko rozumieť. Normálny fanúšik futbalu tomuto nebude rozumieť. Rešpektujeme to, aj keď sme hráčom minulý týždeň dali dovolenku. Budeme chcieť súťaž dohrať so cťou,“ ubezpečil Smädo, ktorý o postupových cieľoch Stredoslovákov nehovoril.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia