spravy.sk spravy.sk

Rozčarovanie v Skalici. Klub zvažuje bojkot zápasov či neprihlásenie sa do II. ligy
zdroj: mfkskalica.sk

Rozčarovanie v Skalici. Klub zvažuje bojkot zápasov či neprihlásenie sa do II. ligy

Rozhodnutie Výkonného výboru Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) o dohratí aktuálneho ročníka II. ligy vzbudilo obrovský záujem a spustilo vlnu reakcií. Hoci prioritným zámerom bolo dohrať sezónu, aby mali popredné druholigové kluby šancu zabojovať o postup medzi elitu, názory sa rôznia.

Nespokojnosť s verdiktom netaja v Skalici. Tretí tím novej šesťčlennej tabuľky, ktorý stráca na vedúce duo Banskú Bystricu a Dubnicu šesť bodov, je proti prijatému modelu a pýta sa: „Pre koho je určený tento účelový variant dohrávky II. ligy?“. Oficiálne vyjadrenie Záhorákov k rozhodnutiu VV SFZ vám prinášame v plnom znení a bez redakčných úprav.

„Kto vlastne navrhol a rozhodol o tomto variante, keď Komisia pre riadenie II. ligy podala návrh na VV SFZ na predčasné ukončenie súťaže. Ale hneď v mailoch bola upozorňujúca veta na možnosť dohratia a nerozpúšťania mužstiev. Takže bolo už hneď jasné, že bude prijatý nejaký variant dohrávky. Teraz je už MFK B. Bystrica spokojná, má pred nami opäť 6-bodový náskok a dohrávať sa budú namiesto 12 len 4 zápasy? Dubnica si dokonca polepšila postavenie v tabuľke.

Podľa nás by bola určite spravodlivejšia tabuľka zo vzájomných zápasov medzi prvou šestkou. Bodové rozdiely by boli menšie a pre divákov by to boli určite zaujímavejšie zápasy, ak by všetci mali ešte o čo hrať. Máme obavu, čo sa bude diať na ihriskách počas zápasov, ak sú v zákulisí prijímané takéto kontroverzné rozhodnutia. Cítime sa podvedení a zvažujeme či vôbec robiť „komparz“ pre divadlo, ktoré predviedla B. Bystrica a Dubnica s presadením takéhoto variantu dohrávky.

Všetky návrhy ÚLK a Komisie pre riadenie II. ligy nás udržovali v tom, že sa dohrávať nebude. Prečo sa rozhoduje o dohrávaní 11 dní pred jeho začiatkom? Prečo neboli 2-3 varianty pripravené napr. už pred mesiacom? Mohli sme sa s nimi oboznámiť, pripravovať sa na dohratie a len čakať na schválenie vládou, poprípade hlavným hygienikom. Nadobúdame dojem, že sú tu opäť zákulisné hry, tak ako sme to sledovali počas celej jesennej časti a dohrávací model je ušitý na mieru.

Sme znechutení a vedenie klubu zvažuje, že hráči nenastúpia na tieto zápasy, poprípade uvažuje tiež o možnosti neprihlásiť sa v ďalšej sezóne do II. ligy.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia