spravy.sk spravy.sk

Podbrezová po odvolaní Moresa už našla nového trénera
zdroj: jäzva

Podbrezová po odvolaní Moresa už našla nového trénera

Hráči Podbrezovej sa v prvý marcový víkend pripravovali na úvodný zápas jarnej časti II. ligy proti Skalici, keď sa dozvedeli správu o tom, že tréner Jozef Mores bol nečakane odvolaný z funkcie. V stretnutí proti Záhorákom (1:0) viedol mužstvo jeho asistent Martin Poljovka. „Železiari“ následne potvrdili, že došlo k zmene na lavičke.

Po odohratí úvodného jarného kola bola II. liga kvôli pandémii koronavírusu pozastavená, v Podbrezovej tak mali čas na to, aby vyriešili trénerskú otázku. To sa im už podarilo. Klub zo stredného Slovenska na svojom oficiálnom webe informoval, že kormidla sa ujme 45-ročný Vladimír Cifranič.

Bývalý lodivod AS Trenčín naposledy viedol iný druholigový klub MŠK Púchov, ktorému v priebežnej tabuľke II. ligy patrí ôsma priečka. Jeho asistentmi v Podbrezovej budú Pavol Mlynár a Ján Gajdošík. Zvyšok realizačného tímu bude pokračovať v nezmenenom zložení.

Podbrezová je po osemnástich odohratých zápasoch na šiestom mieste v tabuľke, na konte má 28 bodov. „Funkcionári Podbrezovej ma s ponukou na trénovanie ich ,áčka’ oslovili po úvodnom jarnom kole. Rokovania sme dotiahli počas koronapauzy. Bol som však naklonený tomu, aby som sa stal trénerom Podbrezovej,“ povedal pre futbalnet.sk Vladimír Cifranič, ktorý má v novom pôsobisku vysoké ciele:  „Najskôr musím povedať, že v Púchove som bol spokojný, hráči vytvorili dobrú partiu a cítil som aj podporu funkcionárov, ktorí sa mi snažili prichystať čo najlepšie zázemie pre prácu. Podbrezová je konsolidovaný klub, teším sa na prácu s mladými hráčmi, čo je aj jednou z filozofií. V klube je tiež zázemie na vysokej úrovni. Chcem hrať o špicu tabuľky a vrátiť sa do Fortuna ligy."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia