spravy.sk spravy.sk

Mancini kvituje odklad ME 2020: Hráči získajú väčšiu prax
zdroj: TASR/AP

Mancini kvituje odklad ME 2020: Hráči získajú väčšiu prax

Trénerovi talianskej futbalovej reprezentácie Robertovi Mancinimu neprekáža odloženie majstrovstiev Európy 2020, ktoré sa uskutočnia až na budúci rok. Hráči podľa neho získajú viac hernej praxe, ktorú stratili v dôsledku pandémie koronavírusu a niekoľkotýždňovej súťažnej prestávke.

"Myslím si, že odklad šampionátu hráčom pomôže. Problém môže byť nahustený program, keďže sa musia stihnúť dohrať zápasy aktuálnej sezóny a po krátkej prestávke budú pokračovať ďalšou, ale sú to profesionáli a popasujú sa s tým. Kluboví tréneri by však mali citlivo pristupovať k rozloženiu ich síl, pretože vyčerpanie prináša so sebou väčšie riziko zranení," citoval Manciniho denníka Gazzetta dello Sport. Súpermi Talianska v A-skupine EURO 2020 budú Turecko, Wales a Švajčiarsko.

Kormidelník "squadry azzurra" sa vyjadril aj k reštartu najvyššej talianskej súťaže, ktorá sa po ústupe pandémie rozbehne 20. júna. "Očakávam, že prvé kolá budú náročné. Hráči nebudú na vrchole svojej výkonnosti, postupne sa to však bude zlepšovať. Čo sa týka boja o titul, myslím si, že Juventus má najsilnejšie mužstvo. Lazio však v tejto sezóne ukázalo, že s ním treba počítať a strata jedného bodu na Juventus je mizivá. Uvidíme, čo s hráčmi spraví absencia diváckej kulisy. Očakávam, že nebude núdza o prekvapenia."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia