spravy.sk spravy.sk

Posledná iskierka nádeje? V utorok sa definitívne rozhodne o osude druhej ligy
zdroj: Lukáš Urbašík

Posledná iskierka nádeje? V utorok sa definitívne rozhodne o osude druhej ligy

Komisia pre riadenie II. ligy navrhne výkonnému výboru Slovenského futbalového zväzu (VV SFZ) ukončiť sezónu. Tak pred týždňom zneli správy zo stretnutia klubov a vedenia súťaže. Všetko však napokon môže dopadnúť inak.

Veľkú nevôľu s nedohratím aktuálneho súťažného ročníka prejavila predovšetkým banskobystrická Dukla. Líder tabuľky netajil, že má enormný záujem postúpiť medzi slovenskú elitu. Situácia vzbudila obrovský záujem medzi fanúšikmi i v médiách a výsledkom môže byť zmena predošlého rozhodnutia. Definitívny verdikt by mal padnúť už v utorok 2. júna po zasadnutí VV SFZ.

„Výkonný výbor SFZ, ktorého členmi sú aj osobnosti v minulosti späté s banskobystrickým futbalom, majú pred utorňajším zasadnutím pripravené viaceré alternatívy,“ píše sa na klubovom webe „vojakov“ s tým, že II. liga ešte podľa všetkého nie je definitívne odpískaná!

Jednou z možností je, okrem predčasného ukončenia aktuálneho ročníka, dohrať sezónu v pôvodnom formáte. Tomuto modelu sa však pre nedostatok času príliš veľké šance nedávajú. Banskobystričania informujú, že v hre je aj ukončenie súťaže v aktuálnom stave, ako aj odporučenie výkonnému výboru zaradiť prvé mužstvo II. ligy do najvyššej súťaže.

„Poslednou možnosťou je preukázanie vynaliezavosti oddelenia riadenia súťaží SFZ, ktoré do začiatku zasadnutia výkonného výboru pripraví možnosti na dohratie súťaže, a to možno aj v skrátenom formáte. Nám už teraz nezostáva nič iné, len dúfať, že výkonný výbor prijme rozhodnutie, ktorým nebude znegovaná naša doterajšia snaha odzrkadlená pri pohľade na tabuľku II. ligy,“ odkazuje Dukla.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia