spravy.sk spravy.sk

V Skalici verili, že postúpia do Fortuna ligy
zdroj: mfkskalica.sk

V Skalici verili, že postúpia do Fortuna ligy

Hoci II. liga ešte nebola oficiálne ukončená, nádej na dohratie aktuálnej sezóny je mizivá. Kriticky sa k predčasnému koncu a hlavne k odobratiu šance zabojovať o postup do Fortuna ligy vyjadrili predstavitelia lídra tabuľky z Banskej Bystrice. Zabojovať o elitu ale chceli aj v Skalici.

Záhorákom patrí v prerušenej sezóne tretie miesto v tabuľke, na Duklu strácajú po osemnástich odohratých dueloch šesť bodov. Hoci ich rozhodnutie o nedohratí súťaže neteší, súhlasia s ním. „Po stredajšom zasadnutí Komisie pre riadenie II. ligy a jej návrhu pre VV SFZ o predčasnom ukončení súťaže tento návrh akceptujeme a súhlasíme s ním,“ píše sa v oficiálnom stanovisku MFK Skalica, uverejnenom na klubovom webe.

Z tábora Banskej Bystrice sa ozývajú hlasy o prešustrovaných finančných prostriedkoch, ktoré klub vynaložil v snahe prebojovať sa späť medzi slovenskú elitu. „Všetkých účastníkov II. ligy stálo doterajšie účinkovanie v tomto ročníku nemalé finančné prostriedky. Takže klub Dukla Banská Bystrica nie je sám, kto musel vynaložiť financie. Mali sme určite poskladané najlepšie mužstvo na jarnú časť za posledné tri roky a verili sme si, že dokážeme vyhrať súťaž a postúpiť z prvého miesta v tabuľke. Avšak situácia s koronavírusom všetko prekazila,“ píše sa ďalej v stanovisku Skalice.

Predstavitelia zeleno-bielych v dotazníkoch zasielaných Asociáciou II. ligy deklarovali ochotu a chuť dohrať jarnú časť súťaže, ale len za predpokladu regulárnosti a dodržania pravidiel v podobe štyroch vypadávajúcich, jedného postupujúceho a druhého tímu, ktorý mal hrať baráž o postup. „S akýmkoľvek dohrávaním II. ligy za daných podmienok nemôžeme súhlasiť z toho dôvodu, že sa súťaž stala neregulárnou. Nie až po uzatvorení Fortuna ligy, ale už po uzatvorení tretích líg a rozhodnutí, že nemôžu vypadnúť štyri mužstvá z II. ligy. Rozhodnutie ÚLK len zaklincovalo celú situáciu a potvrdilo, že žiadne dohrávanie nemá zmysel. Musíme však povedať, že sme smutní z toho, že nemôžeme sezónu dohrať na ihrisku. Z hľadiska regulárnosti je ale rozhodnutie ukončiť aktuálnu sezónu za daných okolností tým najlepším riešením, aj vzhľadom k tomu, že zápasy by sa museli hrať bez prítomnosti divákov,“ dodali na záver Skaličania.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia