spravy.sk spravy.sk

Icardi definitívne prestúpil do PSG
zdroj: TASR/AP

Icardi definitívne prestúpil do PSG

Argentínsky futbalový útočník Mauro Icardi definitívne prestúpil z Interu Miláno do Paríža St. Germain. S francúzskym majstrom podpísal kontrakt do júna 2024. O dohode 27-ročného hráča s PSG informoval klub na sociálnej sieti Twitter.

V tejto sezóne bol Icardi v Paríži na hosťovaní z Interu Miláno, s ktorým mal platnú zmluvu do 30. júna 2022. Tréner Antonio Conte mu však vlani v lete naznačil, že s ním nepočíta. Parížania v uplynulom období rokovali s vedením talianskeho klubu o výške odstupného za trvalý prestup. Vedenie Interu pôvodne požadovalo za hráča 70 miliónov eur, vedenie PSG ale podľa francúzskych médií dokázalo vzhľadom na koronakrízu stlačiť túto čiastku k hranici 60 miliónov.

V sezóne 2019/2020 strelil Icardi za PSG 20 gólov v 31 zápasoch vo všetkých súťažiach. "Paríž Saint-Germain je potešený, že môže oznámiť podpis riadnej zmluvy s Maurom Icardim po jeho hosťovaní z Interu v sezóne 2019/2020," uviedol francúzsky klub vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra AFP.

Icardi je odchovanec barcelonskej akadémie La Masia, profesionálnu kariéru začal v roku 2012 v Sampdorii Janov. Po sezóne, v ktorej v 33 dueloch nastrieľal 11 gólov, sa v júli 2013 upísal milánskemu Interu. V drese "nerazzurri" zaznamenal dokopy 111 presných zásahov v 188 zápasoch. Na konte má aj osem štartov a jeden gól v národnom tíme.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Miláno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia