spravy.sk spravy.sk

Trojica Slovákov pri víťazstve Górnika Zabrze
zdroj: TASR

Futbalisti Górnika Zabrze uspeli vo svojom prvom zápase po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu. V sobotňajšom dueli 27. kola poľskej ligy zvíťazili na trávniku posledného tímu tabuľky LKS Lodž 1:0. Z tesného triumfu sa tešila aj trojica slovenských legionárov v drese hostí Martin Chudý, Roman Procházka a Erik Jirka. Górnik sa vďaka výhre posunul z 12. priečky na priebežnú jedenástu.

V ďalšom sobotnom súboji si domáci Piast Gliwice poradil s Wislou Krakov hladko 4:0. Hostia dohrávali stretnutie s desiatimi hráčmi po tom, čo Maciej Sadlok videl v 75. minúte druhú žltú kartu a musel predčasne pod sprchy. Za domácich odchytal celý zápas slovenský brankár František Plach, za hostí nastúpil v základnej zostave Ľubomír Tupta, hral do 77. minúty. Piastu patrí v tabuľke Ekstraklasy druhé miesto, Wisla je trinásta. Na čele je Legia Varšava, ktorá v sobotu uspela na trávniku Lechu Poznaň 1:0. Za domácich absolvoval celý zápas slovenský obranca Ľubomír Šatka.