spravy.sk spravy.sk

LASK Linz odoberú šesť bodov, klubu uložili pokutu
zdroj: TASR/AP

LASK Linz odoberú šesť bodov, klubu uložili pokutu

Rakúskemu futbalovému prvoligistovi LASK Linz odoberú šesť bodov za porušenie zásad fair play v čase pandémie koronavírusu. Klub navyše musí na základe rozhodnutia senátu zaplatiť pokutu vo výške 75.000 eur za to, že jeho hráči absolvovali štyri zakázané tímové tréningy. LASK po penalizácii prišiel o prvé miesto tabuľky a pri reštarte bude mať trojbodové manko na vedúci FC Salzburg.

Klub sa proti verdiktu odvolá. "Trest v podobe odobratia šiestich bodov považujeme za neprimeraný. Využijeme naše právo a podáme odvolanie," citovala stanovisko Linzu webová stránka orf.at. Špeciálna komisia začala v polovici mája LASK vyšetrovať pre porušenie pravidiel, z ktorého ho usvedčili videozáznamy.

Predstavitelia LASK tvrdili, že klub sa stal obeťou špionáže. Do priestoru jeho štadióna údajne vnikli dvaja páchatelia a inštalovali na ňom kameru. LASK podal v celej záležitosti oznámenie na políciu i so záznamom páchateľov. Konkurenčné kluby z najvyššej rakúskej súťaže žiadali tvrdé sankcie za flagrantné porušenie pravidiel. Vedenie LASK sa za celý incident ospravedlnilo a priznalo, že hráči absolvovali zakázané tréningy. Informovala o tom agentúra APA.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: LASK

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rakúsko - Tipico Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia