spravy.sk spravy.sk

FOTO: Sníval o kariére Petra Čecha, v 25 rokoch nútene ukončil kariéru
zdroj: TASR

FOTO: Sníval o kariére Petra Čecha, v 25 rokoch nútene ukončil kariéru

Český brankár Patrik Macej ukončil profesionálnu kariéru. Po problémoch s chrbtom sa dvakrát pokúšal o reštart, no telo mu definitívne vystavilo stopku a s futbalom je koniec. Dvadsaťpäťročný rodák z Ostravy to prezradil vo videu na svojom Instagrame.

Kariéra Patrika Maceja (33 obrázkov v galérii)

„Týmto videom by som chcel priblížiť svoju situáciu všetkým, ktorí sa o mňa zaujímajú. Chodia mi správy ako sa mám, ako to vyzerá a podobne. Rád by som to už nadobro uzavrel. Zdravie mi nedovolí pokračovať v tom čo milujem,“ rozhovoril sa sympatický brankár, ktorý odštartoval svoju kariéru v Baníku Ostrava, no na profesionálnej úrovni chytal iba na Slovensku. Postupne vystriedal Michalovce, Slavoj Trebišov, Lokomotívu Košice, Dunajskú Stredu a naposledy bol hráčom druholigovej Podbrezovej.

Macej sa po zranení chrbta márne snažil vrátiť do súťažného kolotoča, bolesti neustupovali a situácia sa zhoršovala. V predčasne ukončenej sezóne síce bol jednotkou Podbrezovej, no jeho zdravotný stav mu neumožňuje pokračovať ďalej v kariére. „Doktori sa už prvýkrát, keď sa mi to stalo, zhodli, že by som mal skončiť. Ja som to však nechcel dopustiť a veril som, že sa dám do poriadku. Aj v druhom prípade sa lekári zhodli a ja som začal uvažovať, čo ďalej. Už vtedy som rozmýšľal, že skončím hneď, pretože bez práškov by som asi nechodil. Keď existuje veľká pravdepodobnosť, že keď budete starší, budete mať veľké zdravotné problémy, tak sa asi len tak nerozhodnete, že idete ďalej. Napriek tomu som chcel zabojovať. Žiaľ, telo mi povedalo svoje. Musím to akceptovať a prijať ako to je,“ priblížil niekdajší mládežnícky český reprezentant.

Veľký fanúšik Arsenalu a krajana Petra Čecha, o ktorého kariére sníval a veril, že sa mu jedného dňa podarí k nemu aspoň priblížiť, tak musí začať uvažovať nad tým, čo robiť po profesionálnej kariére. „Pozerám sa do budúcnosti, kam budem smerovať. Keď niečo končí, tak niečo nové začína. Momentálne sa cítim byť šťastný, snažím sa pomáhať iným. To, čím som si prešiel, budem ďalej pripomínať. Ak to pomôže aspoň jednému z tisíc ľudí, bude to úspech. Rád by som sa so všetkými rozlúčil, bola to jazda. Futbal bez fanúšikov nie je futbalom, som vďačný za vašu podporu. Človeka to posúva vpred,“ odkázal Macej a na záver ešte dodal: „Jeden Macej skončil, ale sú tu ďalší dvaja. To sú moji bratia, ktorí majú takisto svoje sny. Prial by som si, aby ste im vyjadrili takú istú podporu, akú ste vyjadrili mne. Ďakujem za všetko!“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia