spravy.sk spravy.sk

Slavia našla spôsob ako dostať fanúšikov na štadión
zdroj: slavia.cz/Petr Končal

Slavia našla spôsob ako dostať fanúšikov na štadión

Český futbalový klub Slavia Praha ponúka svojim fanúšikom možnosť byť na štadióne priamo počas ligových zápasov, teda aspoň vo forme plastovej figuríny v životnej veľkosti.

Ako informuje portál idnes.cz, aspoň takúto podporu budú mať "zošívaní" už počas sobotňajšieho zápasu na domácom Edene s Jabloncom. Plastovú figurínu s fotografiou tváre v životnej veľkosti, ktorú klub umiestni na sedadlo v hľadisku, si fanúšikovia môžu zakúpiť za 499 českých korún (približne 18,30 eur). Tá tam zostane do chvíle, kým sa opatrenia proti šíreniu koronavírusu úplne uvoľnia, potom si ju fanúšikovia môžu zobrať domov. Prvých 200 záujemcov navyše získa dres Slavie na budúcu sezónu, vstup do klubového múzea a ďalšie ceny.

Momentálne je to jediná možnosť, ako sa dostať na štadión, keďže sezóna najvyššej českej súťaže sa znovu rozbehla za zatvorenými dverami. Za dva týždne môže byť na štadiónoch dokopy päťsto osôb vrátane hráčov, realizačných tímov, rozhodcov, novinárov a všetkého personálu. Od druhej polovice júna by sa mohol zvýšiť počet na tisíc, informuje idnes.cz.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slávia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia