spravy.sk spravy.sk

V Trenčíne počas ramadánu zmenili tréningový plán, Zubairu: Vážime si to
zdroj: Róbert Fritz

V Trenčíne počas ramadánu zmenili tréningový plán, Zubairu: Vážime si to

Fanúšikovia AS Trenčín si už zvykli, že v ich tíme pôsobia hráči z rôznych kútov sveta. Aktuálne má tréner Norbert Hrnčár v kádri šesť moslimských zverencov. Keďže od 24. apríla do 23. mája prebiehal ramadán, pod Čákovým hradom vyšli týmto futbalistom v ústrety a zmenili kvôli nim tréningový plán.

Futbalisti AS Trenčín obvykle trénujú dopoludnia, no tréner Hrnčár vyhovel žiadosti svojich šiestich zverencov a uplynulý mesiac posunul prípravu na neskorší čas: „Prišli za mnou chalani, ktorým začínal ramadán. Pre nich je to z hľadiska nastavenia a fyzickej náročnosti výhodnejšie trénovať poobede. Nevidím v tom problém zmeniť program a koncipovať tréningy v popoludňajších hodinách.“

So zmenou súhlasili aj ostatní členovia tímu. „Každý to akceptoval. Je dôležité vyjsť si v ústrety, toto bol ten najmenší ústupok. Samozrejme, svedčí to o vzájomnej úcte, pochopení a rešpektovaní sa navzájom,“ povedal pre klubovú televíziu ASTV Hrnčár.

Norbert Hrnčár
Norbert Hrnčár nemal počas ramadánu problém vyjsť v ústrety svojim šiestim moslimským zverencom (foto: TASR)

Šesticu moslimov ústupok zo strany spoluhráčov a realizačného tímu potešil. „Veľmi si vážime, čo pre nás tréner spravil. My hráči moslimského vierovyznania sme po prvýkrát prišli s touto požiadavkou a tréner nemal problém nám vyhovieť. Sme mu veľmi vďační. Ďakujeme za podporu aj spoluhráčom. Predsa len, mužstvo je naučené trénovať ráno, ale nikto nemal problém kvôli nám upraviť čas tréningov. Sme z toho veľmi šťastní. Tím vyslal jasný signál, že všetci sme si rovní a držíme spolu,“ dodal 21-ročný nigérijský stredopoliar Abdul Zubairu

Ramadán je svätý mesiac, počas ktorého sa moslimovia na celom svete od východu do západu slnka zriekajú pôžitkov. V noci sa život vracia do starých koľají, až pokiaľ moslim v rannom brieždení nerozozná čiernu niť od bielej. Ramadán je jedným z piatich pilierov islamu určených na meditáciu a hlbokú sebaočistu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia