spravy.sk spravy.sk

Košičania už myslia na budúcu sezónu, Trnka: Máme veľké ambície
zdroj: jäzva

Košičania už myslia na budúcu sezónu, Trnka: Máme veľké ambície

Hoci II. liga ešte oficiálne ukončená nebola, očakáva sa, že v stredu definitívne padne verdikt o tom, že aktuálna sezóna sa nedohrá. S pochopením toto rozhodnutie prijali v FC Košice. Ambiciózny klub síce už dlhšiu dobu trénoval a pripravoval sa na možný reštart, no z predčasného ukončenia ročníka vedu nerobí.

„V stredu by sa malo definitívne rozhodnúť o osude II. ligy, no po tom, čo boli prijaté závery na základe rozhodnutia prvoligových klubov a ÚLK, je podľa môjho názoru zbytočné druhú ligu otvárať a zbytočne čerpať náklady,“ rozhovoril sa prezident žlto-modrých Dušan Trnka, reagujúc na fakt, že Fortuna liga sa uzavrela, nikto z nej nevypadne a elita medzi seba v novej sezóne ani nikoho nového neprijme.

Košičania v posledných týždňoch poctivo trénovali, no po Prezídiu ÚLK dal klub hráčom voľno. „Dohodli sme sa na prerušení tréningového procesu. Je na trénerovi A-tímu, kedy opätovne zvolá zraz. Predbežne sme sa rozprávali o tom, že pred novou sezónou, ktorá by mohla odštartovať v auguste, absolvujeme osemtýždňovú prípravu. Tá by mala byť dostatočná vzhľadom na to, ako poctivo chalani doteraz pracovali,“ priblížil Trnka.

Fakt, že druhá najvyššia súťaž sa nedohrá, prezidenta košického klubu sklamal, no prijal ho s pochopením: „To, že sme verili v reštart je jedna vec, druhá vec sú kluby, ktoré sú účastníkmi jednotlivých súťaží. Kluby sa rozhodli ako sa rozhodli, my to musíme len rešpektovať. Osobne ma to mrzí najmä z hľadiska fanúšikov, lenže tí by na futbal aj tak nemohli prísť, pretože by sa hralo bez divákov. Myslím si preto, že v tejto chvíli je ukončenie II. ligy najlepším riešením z hľadiska šetrenia nákladov a prípravy na novú sezónu.“

Dušan Trnka
Prezident FC Košice Dušan Trnka (foto: jäzva)

Do tej chce FC Košice vstúpiť lepšie než pred rokom. Veď jeho majitelia netaja postupové ciele, vysoké nároky však v nedokončenej sezóne mužstvo nenaplnilo. V 17 zápasoch získalo len 21 bodov a skončilo až na desiatej priečke. Aj preto je v hre príchod nových posíl. „Diskutujeme o tom, pretože momomentálne je hráčov na trhu pomerne dosť. Otázne je, ako budú reagovať kluby, aké budú možnosti jednotlivých celkov, či sa im podarí udržať rozpočty. My budeme mať 16. júna dozornú radu, kde by sa mal zadefinovať celý rozpočet na budúcu sezónu, od toho sa bude všetko odvíjať,“ prezradil Trnka.

Na margo možných posíl do tímu trénera Mareka Fabuľu poznamenal: „Určite uvažujeme nad nejakými príchodmi, zatiaľ je všetko v štádiu rokovaní. Nechceme predbiehať, aby nás nepredbehol niekto druhý. Pre nás je dôležité aj to, že sme konsolidovali káder. Myslím si, že máme veľmi kvalitný tím, do ktorého pribudnú aj končiaci dorastenci, ktorí ešte zvýšia konkurenciu. Plus naši partneri z Maďarska vedia takisto priniesť zaujímavých hráčov. Košice majú naozaj veľké ambície, ale nechceme ísť s bubnom na zajace.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Kosice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia