spravy.sk spravy.sk

Grendel v Trnave skončil, Spartak chce omladiť mužstvo
zdroj: TASR

Grendel v Trnave skončil, Spartak chce omladiť mužstvo

FC Spartak Trnava si neuplatnil opciu na Erika Grendela, ktorému ku koncu mája vyprší platný kontrakt. Skúsený stredopoliar tak v slovenskom Ríme končí. Klub o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.

„Aktuálna situácia nás prinútila intenzívnejšie sa pozerať do budúcnosti a rozhodli sme sa využiť zvyšok sezóny a ďalšie obdobie na omladenie mužstva. Korektne sme sa dohodli, že v spoločnej spolupráci pokračovať nebudeme a Erik to pochopil. Aj touto cestou by som mu chcel poďakovať za všetko, čo odviedol v prospech nášho klubu. Je to inteligentný človek, ktorý bol príkladom nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Prajem mu, nech ho obchádzajú zranenia, aby si predĺžil kariéru čo najdlhšie. V jeho novom pôsobisku mu želám veľa šťastia a úspechov,“ povedal športový FC Spartak Trnava Andrej Kostolanský.

Grendel posledné tri týždne rehabilitoval, aktuálne je už ale fit a pripravený na plnú záťaž. Do Trnavy prišiel po majstrovskej sezóne v roku 2018 z poľského Górnika Zabrze a výrazne sa podpísal pod postup "andelov" do skupinovej fázy Európskej ligy. Celkovo odohral za Spartak počas dvoch sezón 52 zápasov, z toho 33 vo Fortuna lige, 13 v európskych pohároch a 6 v Slovnaft Cup-e. Strelil 7 gólov – 4 v lige, 2 v predkolách Ligy majstrov a 1 v domácom pohári.

Erik Grendel
Erik Grendel nosil v Trnave na rukáve aj kapitánsku pásku (foto: jäzva)

„Na Trnavu budem spomínať v tom najlepšom, lebo som tu zažil jednu z najkrajších častí kariéry, keďže sme hneď v tej prvej sezóne postúpili do skupiny Európskej ligy, čo asi nikto nečakal. Nasledujúca jar vyústila až do víťazstva s Slovenskom pohári a to sú okamihy, na ktoré budem stále spomínať. Na druhej strane ma pribrzdilo zranenie, a keď som sa do toho dostával, tak prišla zasa korona a všetko zmenila. Chcel by som poďakovať všetkým, ktorí mi v Spartaku pomáhali, fanúšikom a v neposlednom rade spoluhráčom, bez ktorých by tie úspechy neprišli," nechal sa pre klubový web červeno-čiernych počuť 31-ročný rodák z Handlovej.

Napriek minulosti v bratislavskom Slovane si šikovný stredopoliar získal aj priazeň fanúšikov a na rukáve dokonca nosil i kapitánsku pásku. „Vždy som ku každému klubu pristupoval s pokorou a vedel som, že prvoradá je pracovitosť. To sú veci, ktoré ľudia ocenia. Nemusí sa vám stále dariť na ihrisku, ale keď fanúšikovia vidia, že tam nechávate srdce, tak vám odpustia aj nejaké tie chyby. A to bol asi aj môj prípad. Ja im ďakujem za podporu, veľmi mi po celý čas pomáhali. Aj preto sa do Trnavy budem veľmi rád vracať,“ prezradil a na záver ešte dodal, s ktorými hráčmi si v klube najlepšie rozumel: „Už na začiatku sme vytvorili skvelú patriu, rozumel som si najlepšie so slovenskými hráčmi. Po mojom príchode sa ma ujal Boris Godál, ktorý mi pomohol v začiatkoch, s Dobom Rusovom sme to ťahali najdlhšie, ale nechcem ich všetkým menovať, aby som na niekoho nezabudol.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia