spravy.sk spravy.sk

Reštart La Ligy spustí sevillské derby, Tebas: Zápas pre celé Španielsko
zdroj: TASR/AP

Reštart La Ligy spustí sevillské derby, Tebas: Zápas pre celé Španielsko

Sevillské derby medzi Betisom a FC by malo byť 11. júna prvým zápasom obnovenej španielskej futbalovej ligy. V nedeľu večer to v televíznom rozhovore uviedol prezident súťaže Javier Tebas. Ligu pozastavili pre pandémiu koronavírusu 12. marca.

"Bude to zápas pre celé Španielsko. Bol by dobrým spôsobom, ako sa vrátiť k futbalu a ako by sme si mohli uctiť si tých, ktorí prišli o život počas pandémie koronavírusu v Španielsku," povedal Tebas o prvom dueli po vynútenej prestávke. Podľa neho oznámia oficiálny dátum reštartu La Ligy v najbližších dňoch, zápasy sa budú hrať s určitosťou bez divákov. Španielsky premiér Pedro Sanchez už v sobotu oznámil, že najvyššia futbalová súťaž v krajine sa môže opäť rozbehnúť od 8. júna.

Hráči mohli od začiatku minulého týždňa trénovať spoločne v skupinách po desiatich, od pondelka sa už môžu pripravovať po štrnástich. Do konca sezóny najvyššej španielskej súťaže zostáva 11 kôl, na čele tabuľky figuruje FC Barcelona s dvojbodovým náskokom pred Realom Madrid. Krajinu budú začiatkom leta sužovať vysoké teploty, hrať by sa preto malo v neskorých večerných hodinách.

Tebas však podľa agentúry AP zdôraznil, že ešte nie je možné zaručiť reštart ligy 11. júna, konečné rozhodnutie závisí od toho, ako sa pripravia opatrenia proti šíreniu koronavírusu: "Potrebujeme zladiť všetky fázy, musíme sa stretnúť s Kráľovskou španielskou futbalovou federáciou a Španielskou športovou radou, aby sme všetko dokončili."

V Španielsku evidovali v pondelok vyše 280-tisíc prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo viac ako 28.000 osôb.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia