spravy.sk spravy.sk

Druhá liga neoficiálne ukončená, nikto nepostúpi ani nevypadne
zdroj: jäzva

Druhá liga neoficiálne ukončená, nikto nepostúpi ani nevypadne

V piatok sa rozhodlo o tom, že aktuálna sezóna vo Fortuna lige sa dohrá. Definitívu reštartu ešte musí potvrdiť Úrad verejného zdravotníctva, resp. príslušné štátne orgány. Okrem iného sa tiež rozhodlo, že pôvodne desaťkolová nadstavbová časť bude mať len päť kôl, a že z najvyššej súťaže nikto nevypadne.

Fanúšikovia netrpezlivo očakávali aj verdikt o druhej najvyššej futbalovej súťaži, no toho sa nedočkali. Rozhodlo sa len o pokračovaní Fortuna ligy a dohratí Slovenského pohára. Tých, ktorí však ešte v kútiku duše veria aj v reštart II. ligy, sklameme. Možnosť, že sa bude dohrávať je prakticky nulová. Potvrdzujú to aj medializované odporúčania pre Výkonný výbor Slovenského futbalového zväzu (SFZ), súvisiace s Fortuna ligou a náväznosťou na II. ligu, ktoré zverejnil portál futbalsfz.sk.

„Na piatkové rokovanie prezídia Únie ligových klubov (ÚLK), na základe ktorého by sa Fortuna liga mala opäť rozbehnúť 13. júna v skrátenom formáte, je priamo naviazaný aj návrh, týkajúci sa nižšej súťaže, ktorú zastrešuje komisia SFZ pre riadenie II. ligy. Závery prezídia ÚLK znamenajú tiež, že výkonný výbor SFZ dostane odporúčanie od tohto orgánu, aby z Fortuna ligy v súťažnom ročníku 2019/20 nezostupovalo žiadne mužstvo a aby sa nehrala baráž o postup do najvyššej súťaže. V praxi to znamená, že v zmysle športových kritérií z II. ligy nepostúpi a ani z nej nezostúpi nikto. Keďže Fortuna liga by sa mala reštartovať až 13. júna, druhá najvyššia súťaž nebude mať navyše dostatočný časový priestor na jej dohratie. Táto súťaž je do 31. mája 2020 pozastavená a o ďalších krokoch sa bude rozhodovať na zasadaní komisie pre riadenie II. ligy, ktorá dá VV SFZ návrh na predčasné ukončenie a uzavretie aktuálneho súťažného ročníka 2019/2020,“ píše sa na oficiálnom zväzovom portáli.

Definitívny ortieľ spozná II. liga síce až po stredajšom zasadnutí komisie, avšak už dnes je prakticky jasné, že sezóna sa dohrávať nebude, nikto nepostúpi medzi elitu a nikto nevypadne do III. ligy.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia