spravy.sk spravy.sk

Žilina bola za kompletné dohratie sezóny, rieši príchod legionárov
zdroj: TASR

Žilina bola za kompletné dohratie sezóny, rieši príchod legionárov

Okrem bratislavského Slovana či Spartaka Trnava hlasovali za kompletné dohratie aktuálneho súťažného ročníka aj predstavitelia MŠK Žilina. Napokon sa však prijal kompromis, na základe ktorého sa odohrá len päťkolová nadstavba, s čím predovšetkým v tábore Slovana panuje obrovská nespokojnosť.

Vedenie "šošonov" zastupoval na rokovaní klubov a ÚLK športový manažér Karol Belaník. "Mali sme na výber tri varianty, a to - že sa súťaž dohrá v plnom, pôvodnom rozsahu, alebo v skrátenej, jednokolovej nadstavbe, alebo sa predčasne zruší aktuálny ročník. Väčšina klubov bola za skrátenú verziu nadstavby. My sme boli za dohratie plnej, dvojkolovej nadstavby. Naše dnešné rozhodnutie je stále podmienené tým, že dostaneme súhlasné stanovisko od Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky smerom k manuálu k organizácii zápasov, ktorý mu zaslala ÚLK. Teraz sa musí čakať na pripomienky hlavného hygienika, za akých podmienok je prípustný reštart ligy," povedal pre klubový web.

Žlto-zelení si v úvodnom kole nadstavby zmerajú sily doma s Trnavou, následne privítajú bratislavský Slovan. Po dvoch zápasoch vonku v Ružomberku a Dunajskej Strede ukončia sezónu domácim duelom proti Michalovciam. Zatiaľ platí, že stretnutia sa odohrajú bez účasti divákov. "Musíme rešpektovať súčasné stanovisko, ktoré je. Ak nám to však umožní stav, s istotou chceme hľadať riešenia, ktoré by spĺňali všetky bezpečnostné opatrenia, ako dostať na tribúny aj fanúšikov," ubezpečil Belaník.

Na pretrase bola aj téma legionárov. "Väčšina klubov už má k dispozícii aj zahraničných hráčov z priľahlých krajín. U nás sa do tréningového procesu zapojil už aj Jakub Kiwior, v najbližších dňoch čakáme príchod Enisa Fazlagića. Stále sú však komplikácie kvôli letiskám s Vahanom Bichakhchyanom a Bensonom Anangom. Oproti pôvodnému plánu, kedy sa mohlo začínať už 6. júna, však máme týždeň navyše. Veríme, že dovtedy sa situácia z hľadiska leteckých spoločností a cestovania vylepší," zaželal si čelný predstaviteľ klubu spod Dubňa, ktorý dodal, že predpokladané ukončenie ročníka je naplánované na 17. júla. Do 20. júla musia byť na UEFA známi slovenskí zástupcovia v predkolách európskych pohárov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia