spravy.sk spravy.sk

Sabo túži po postupe do Süper lig, pripravuje sa na rolu dvojnásobného otca
zdroj: facebook/Fatih Karagümrük SK

Sabo túži po postupe do Süper lig, pripravuje sa na rolu dvojnásobného otca

Slovenský futbalista Erik Sabo chce vo farbách druholigového Fatihu Karagümrük zabojovať o postup do najvyššej tureckej súťaže. Dvadsaťosemročný bývalý hráč trnavského Spartaka to prezradil v rozhovore pre portál trnavskyhlas.sk.

Po 28. kole, keď ligu prerušila pandémia koronavírusu, patrí tímu šiesta priečka zaručujúca účasť v baráži o postup. "Cieľ je Süper lig. Uvidíme, ako dopadne sezóna, bol by som najradšej, aby sme išli o poschodie vyššie. Uvidíme, čo sa podarí. Po príchode som podpísal kontrakt na dva roky, majitelia sa nedávno vyjadrili, že sú so mnou spokojní a rátajú so mnou ďalej," povedal Sabo pre trnavskyhlas.sk.

Popri návrate k futbalovým povinnosiam sa teší aj na rolu dvojnásobného otca. Univerzálny stredopoliar bude mať po synovi Sebastiánovi dcéru, termín pôrodu má jeho manželka Eliška stanovený na 20. júla. "Rodiť budeme v Turecku, manželka pre vysoké štádium tehotenstva už ani nemôže lietať a pre koronavírus by nebolo dobré cestovať medzi krajinami. Pre dcérku sme vybrali meno Sabína," prezradil Sabo, ktorý hrával v zahraničí aj za PAOK Solún, Beitar Jeruzalem a Hapoel Beer Ševa. V lete minulého roka prestúpil do Karagümrüku, aby pomohol klubu dostať sa do najvyššej tureckej súťaže. Zatiaľ nastupuje na svojich tradičných postoch – buď na pravom kraji stredovej formácie alebo ako defenzívny záložník. Odohral 24 zápasov, na konte má 2090 odohratých minút a strelil štyri góly.

Erik Sabo (Slovensko)
Slovenský reprezentant by si rád zahral v najvyššej tureckej súťaži (foto: Jozef Bedej)

Koronavírusové štatistiky sú v "krajine polmesiaca" oveľa horšie ako na Slovensku. "Denne pribúda približne tisíc infikovaných. Osobne sa tým ale snažím nezaťažovať. Každý týždeň nás v klube testujú a zatiaľ neviem o tom, že by mal niekto pozitívne výsledky. Pravda, iná situácia bola v inom istanbulskom klube Besiktasi, kde mali osem infikovaných," pokračoval Sabo v rozhovore pre trnavskyhlas.sk.

V krajine podľa jeho slov funguje život relatívne normálne. "Cez týždeň je, dá sa povedať, takmer všetko otvorené, okrem veľkých nákupných centier, škôl a škôlok. Cez víkend je však všetko zatvorené a ľudia musia zostať doma. Čas mimo futbalu trávim s rodinou, v podstate nikam nechodíme. Je však pravda, že synovi už chýba detský kolektív. Keď vznikli prvé prípady a boli zakázané na tri týždne spoločné tréningy, kúpil som si bežiaci pás a činky, aby som sa doma dokázal udržovať vo forme. Neskôr sme prešli na skupinové tréningy a už dlhšie trénujeme naplno." 

Druhú ligu chcú Turci reštartovať 19. júna, po čase sa možno dostanú na tribúny aj diváci. "Hoci sa v Turecku hovorí, že by chceli, aby sa na tribúny vrátili diváci, myslím si, že sa to nepodarí. Denný počet nakazených je stále vysoký, hoci klesá. Verím však, že súťaž sa podarí znova rozbehnúť, hoci, samozrejme, najradšej by sme cítili podporu divákov na štadióne," dodal Sabo.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia