spravy.sk spravy.sk

Potvrdené: Dunajskú Stredu povedie Bernd Storck!
zdroj: TASR/AP

Potvrdené: Dunajskú Stredu povedie Bernd Storck!

Novým trénerom futbalistov Dunajskej Stredy sa stal Nemec Bernd Storck. Fortunaligista to oznámil vo štvrtok na svojom oficiálnom webe. Vo funkcii nahradil Marina Rodriguesa Cristóvaoa Héldera z Portugalska. Storck podpísal s klubom zmluvu na dva roky, tím prevezme od 1. júna.

O angažovaní Storcka špekulovali už minulý týždeň belgické i maďarské médiá. DAC ešte v piatok informoval o ukončení spolupráce s Cristóvaom Hélderom po tom, ako si neuplatnil opciu na predĺženie zmluvy. "Som šťastný, že budem v Dunajskej Strede pracovať najbližšie dva roky. Od začiatku sme mali so zástupcami klubu výbornú komunikáciu a rokovania prebiehali na veľmi profesionálnej úrovni. Teším ako spoločne fanúšikmi dotiahneme náš ambiciózny projekt k úspechu," uviedol 57-ročný nemecký kormidelník.

Storck od októbra 2019 viedol Cercle Bruggy a pomohol mu k záchrane medzi elitou. Po vypršaní zmluvy však pri tíme nezostal, ale hľadal si nového zamestnávateľa. V DAC prišlo k trénerskej zmene už v zime, keď Nemca Petra Hyballu vystriedal Hélde. Podľa portálu sporza.be bol Stork bol v hľadáčiku Dunajskej Stredy už v zime, ale vedenie si zvolilo mládežníckeho trénera Benficy Lisabon Cristóvaoa Héldera.

Storck ako hlavný tréner pôsobil v minulosti aj v Kazachstane, viedol tamojšiu reprezentáciu aj výber do 21 rokov. Od roku 2015 viedol maďarské národné mužstvo, s ktorým si vybojoval účasť na EURO 2016 vo Francúzsku. Ako asistent pôsobil v Herthe Berlín, Borussii Dortmund, VfL Wolfsburg či Partizane Belehrad. "Jeho medzinárodné skúsenosti z neho spravili ideálneho kandidáta na post nášho trénera. Vďaka jeho práci v maďarskej reprezentácii získal znalosti o stredoeurópskom futbale, ale úspechy mal aj ďalších destiláciách. Sme radi, že si vybral náš projekt napriek tomu, že o jeho služby mali záujem aj vo väčších ligách," uviedol na webe DAC športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

Dunajská Streda figuruje v tabuľke Fortuna ligy na 3. mieste v skupine o titul s mankom siedmich bodov na druhú Žilinu a náskokom ôsmich bodov pred štvrtými Michalovcami. Za vedúcim Slovanom Bratislava zaostáva o sedemnásť bodov. Súťaž prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu pred začiatkom nadstavbovej časti.

zdroj: youtube.com/DAC 1904

Odporúčame

Najnovšie z klubu: DAC 1904 Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia