spravy.sk spravy.sk

Hráči Michaloviec sa tešia na reštart, vedenie klubu je proti
zdroj: TASR

Hráči Michaloviec sa tešia na reštart, vedenie klubu je proti

V piatok 22. mája by sa malo rozhodnúť o tom, či sa bude dohrávať aktuálny ročník Fortuna ligy a II. ligy. Nie všetky kluby majú rovnaký názor. Zatiaľ, čo napríklad bratislavský Slovan je jednoznačne za reštart najvyššej súťaže, predstavitelia Dunajskej Stredy či Trenčína sa už vyjadrili, že v tom nevidia zmysel.

Proti dohratiu sezóny je aj jediný zástupca východného Slovenska vo Fortuna lige MFK Zemplín Michalovce. „My sme rázne proti tomu, aby sa dohrávalo. Ja nevidím žiadny zmysel dohrávania súťaže, iba zvýšené náklady pre kluby. Aj keby sa súťaž dohrávala, klubom to žiadne príjmy neprinesie, pretože sa zrejme bude hrať bez divákov. Netreba pozerať na zahraničné ligy, kde majú desaťnásobné vyššie peniaze za televízne práva. U nás sa jedná o nejakých 40000 eur, ktoré by ULK malo za televízne práva poslať. Dohrávať iba preto, aby sme tieto peniaze dostali, nemá z ekonomického hľadiska žiadny zmysel. V Anglicku či Nemecku ide o diametrálne odlišné peniaze. Tam ide o miliardy eur, takže kluby chcú súťaže dohrávať. U nás futbal funguje inak. Futbal tu na seba nezarába. Tu ho dotujú podnikatelia a majitelia klubov. Dohrávanie súťaže je len vyťahovanie peňazí z vreciek sponzorov. Tí majú dnes iné problémy. Veľmi ťažká situácia v oblasti zháňania peňazí bude aj v budúcom ročníku, nie to ešte v tomto. Dôležité je to, aby prestávka bola dlhšia a aby sa netlačilo na dohrávanie súťaží. Proste, aby kluby mohli ekonomicky skonsolidovať. Náš názor je teda taký, aby sa súťaž okamžite ukončila. Ďalší ročník by sa prípadne mohol začať vtedy, ako bol plánovaný. Bude to omnoho lepšie. Kluby budú mať pauzu a môžu si rozmyslieť, ako budú pokračovať. Každý z nás totiž má nad čím premýšľať,“ povedal ešte v nedeľu pre novinyzemplina.sk člen správnej rady MFK Zemplín Ján Sabol.

Paradoxne, hráči Michaloviec si užívajú návrat do tréningového procesu a zhodujú sa v tom, že by súťaž chceli dohrať. „Konečne trénujeme s tímom, pre brankára to nebolo ľahké obdobie. Zatiaľ, čo hráči dostali nejaké behy a posilku, my sme stratili kontakt s loptou. Našťastie, rýchlo sme sa do toho dostali. Verím, že sa všetko čoskoro vráti späť do normálu, už sa na to tešíme,“ prezradil brankár Matúš Kira, ktorého doplnil stredopoliar Jozef-Šimon Turík: „Individuálne tréningy neboli veľmi príjemné, no pristúpili sme k tomu poctivo, takže po návrate do tréningu sme necítili nejaké veľké resty. Tešíme sa, že sme znovu spolu a môžeme pracovať s loptami.“

Ak sa Fortuna liga bude dohrávať, s veľkou pravdepodobnosťou bude program nahustený a chýbať nebudú ani anglické týždne. „Počítali sme s tým, že takáto situácia môže nastať. Pripravujeme sa tak, aby hráči zvládli záťaž v prípade, že sa bude hrať streda - sobota - streda. Samozrejme, bude dôležité, aby boli chalani zdraví. Máme dosť široký káder, k dispiozícii máme v podstate až 23 hráčov, takže vieme obmeniť aj dve jedenástky,“ pochvaľuje si tréner Jozef Majoroš. „Bude to ťažké, ale verím, že my to dáme. Dopomôcť by k tomu mohlo aj avizovaných päť striedaní,“ poznamenal Kira.

Zemplínčania chcú ligu dohrať aj z toho dôvodu, že živia veľkú nádej na zisk miestenky do Európskej ligy. „Určite o to treba bojovať. Vieme, že máme šancu, radi by sme sa o to pobili a spravili nejaký úspech,“ netají Matúš Kira a Jozef-Šimon Turík dodáva: „Príliš sa o tom v kabíne nerozprávame, ale určite to všetci máme v hlavách. Pre každého hráča by to bol splnený sen. Určite to je náš cieľ, no doposiaľ sme to veľmi nerozoberali.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia