spravy.sk spravy.sk

Klopp po návrate k tréningu: Ako prvý deň v škole
zdroj: TASR/AP

Klopp po návrate k tréningu: Ako prvý deň v škole

Tréner futbalistov FC Liverpool Jürgen Klopp prirovnal návrat k bezkontaktným tréningom v anglickej lige k "prvému dňu v škole."

Jeho zverenci sa v stredu vrátili na trávniky tréningového centra Melwood a pripravovali sa v malých skupinách. "Vstal som ešte skôr ako zvyčajne a potom som si uvedomil, že je to môj prvý deň. Cítil som sa, ako keď som bol prvý deň v škole. U mňa to bolo už pred 46 rokmi, no teraz to bolo podobné," citoval nemeckého kouča portál BBC.

Uvoľňovanie opatrení vo Veľkej Británii umožnilo klubom opäť spoločne trénovať, no len bezkontaktne, v malých skupinách a pri dodržaní prísneho hygienického protokolu.

Muž dvíha nad plot dieťa, ktoré sa pozerá na tréningové centrum anglického futbalového klubu FC Liverpool v Liverpoole
Muž dvíha nad plot dieťa, ktoré sa pozerá na tréningové centrum anglického futbalového klubu FC Liverpool v Liverpoole (foto: TASR/AP)

Liverpool takto trénoval prvýkrát od vypuknutia pandémie nového koronavírusu, pre ktorú prerušili 13. marca futbalové súťaže v krajine. Do konca Premier League zostáva odohrať 92 duelov, reštartovať by ju mali v priebehu júna. Liverpool má na čele tabuľky priepastný 25-bodový náskok pred Manchestrom City a na dosah zisk prvého titulu od roku 1990.

"Nevieme, koľko máme času na prípravu, ale musíme ho využiť, prichystať sa na záver sezóny a tiež na tú ďalšiu. Nemyslím si, že medzi nimi bude dlhá pauza. Takže je to pre nás taká predsezónna príprava," dodal Klopp.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liverpool

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia