spravy.sk spravy.sk

Martinez zostáva trénerom Belgicka, Hazard: To je skvelé. Olé, olé!
zdroj: TASR/AP

Martinez zostáva trénerom Belgicka, Hazard: To je skvelé. Olé, olé!

Zotrvanie Roberta Martineza na lavičke belgickej futbalovej reprezentácie do MS 2022 v Katare vyvolalo v radoch hráčov národného tímu pozitívnu reakciu. Kapitán "červených diablov" Eden Hazard bol z dohody španielskeho kouča a Kráľovského belgického futbalového zväzu (KBVB) nadšený.

"Tréner podpísal zmluvu, to je skvelé. Olé, olé," žiaril vo videu šťastím krídelník Realu Madrid. Pôvodný kontrakt 46-ročného Martineza mal vypršať po EURO 2020 a v stredu prišlo k jeho predĺženiu. V B-skupine európskeho šampionátu, ktorý pre pandémiu koronavírusu preložili na budúci rok, si Belgičania zmerajú sily s Dánskom, Fínskom a Ruskom.

Lídri rebríčka FIFA prešli kvalifikáciou EURO bez straty bodu s impozantným skóre 40:3. Pod vedením Martineza obsadili "červení diabli" na MS 2018 v Rusku tretie miesto.

"Koronakríza trochu spomalila akt predĺženia zmluvy s trénerom Martinezom, ale teraz už je všetko oficiálne spečatené," uvádza sa v stanovisku KBVB, ktoré citovala agentúra AP. 

Martinez nelení a pripravuje sa na prácu, ktorá ho čaká v najbližších mesiacoch: "Najbližšie dva roky budú pre národný tím naozaj poriadne intenzívne. Čaká nás veľa výziev, majstrovstvá Európy, Liga národov, kvalifikácia MS 2022 a v prípade postupu finálový turnaj."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Belgicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia - Ostatné

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia