spravy.sk spravy.sk

Sane v Bayerne pristúpi aj na zníženie platu, vybral si už aj číslo
zdroj: TASR/AP

Sane v Bayerne pristúpi aj na zníženie platu, vybral si už aj číslo

Vedenie nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov a krídelník Leroy Sane sa podľa magazínu Sport Bild priblížili k dohode o prestupe. Hráč Manchestru City je v súvislosti s koronakrízou údajne ochotný akceptovať aj zníženie platu o 30 percent, aby mohol posilniť bundesligového majstra.

Ako informovala agentúra DPA, Bayern už pre 24-ročného nemeckého reprezentanta pripravuje dres s číslom desať. Zatiaľ ho v mníchovskom veľkoklube nosí Brazílčan Coutinho, jeho zmluva o hosťovaní však v lete vyprší a podľa médií už nebude v tíme pokračovať. Sane sa podľa periodika Bild už dohodol s Bavormi na päťročnom kontrakte, s transferom však musí ešte súhlasiť vedenie City. S anglickým šampiónom má zmluvu platnú až do júna 2021.

Sane prišiel do Manchestru City v roku 2016 zo Schalke 04 Gelsenkirchen za 51 miliónov eur. S klubom získal dva majstrovské tituly a Pohár EFL (2018, 2019), v roku 2019 sa tešil z triumfu v Pohári FA. Na začiatku tejto sezóny si 4. augusta v zápase o Community Shield vážne zranil koleno a odvtedy sa na trávnikoch neobjavil. Trhovú hodnotu hráča okrem absencie zápasovej praxe mohla znížiť aj pandémia koronavírusu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern Mníchov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia