spravy.sk spravy.sk

Rapid a Austria Viedeň žiadajú drakonický trest pre LASK Linz
zdroj: TASR/AP

Rapid a Austria Viedeň žiadajú drakonický trest pre LASK Linz

Rakúske prvoligové futbalové kluby Rapid a Austria Viedeň žiadajú tvrdé sankcie pre konkurenčný LASK Linz, ktorý v čase pandémie koronavírusu absolvoval štyri nepovolené tímové tréningy. Prezident Rapidu Martin Bruckner a šéf Austrie Markus Kraetschmer volajú po drakonickom treste pre lídra súťaže.

"Celé týždne liga zdôrazňovala potrebu jednoty a solidarity medzi klubmi, hovorila o jednotnom koncepte. Činy LASK-u však svedčia o tom, že chcel pravidlá systematicky porušovať. Preto očakávam, že senát celú vec podrobne preskúma a udelí drakonický trest, ktorým vyšle zreteľný signál," citovala Kraetschmera agentúra APA.

Hráčov LASK usvedčili záznamy z videokamery, ktorú predtým nainštalovali do priestoru štadióna dvaja neznámi páchatelia. Na záberoch bolo vidno, že futbalisti trénujú spoločne ako jeden tím, hoci povolené mali iba tréningy v skupinách. Navyše nedodržiavali predpísané vzdialenosti. Klub sa neskôr k porušeniu pravidiel priznal, viceprezident Jürgen Werner sa za to ospravedlnil.

Incident začala vyšetrovať špeciálna komisia. Ligový senát by mal trest vyrieknuť 2. júna, teda ešte pred reštartom súťaže. Podľa rakúskych médií hrozí LASK-u odpočet bodov a vysoká pokuta, k vylúčeniu klubu z najvyššej súťaže zrejme senát nepristúpi.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Austria Viedeň

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rakúsko - Tipico Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia