spravy.sk spravy.sk

Ďalší prípad nakazenia v Česku, pozitívny test v pražskej Slavii
zdroj: TASR/AP

Ďalší prípad nakazenia v Česku, pozitívny test v pražskej Slavii

Najvyššia česká futbalová súťaž hlási ďalší prípad ochorenia COVID-19. Po hráčovi FK Mladá Boleslav mal pozitívny test na nový koronavírus aj jeden z futbalistov Slavie Praha. Klub jeho meno nezverejnil.

Pozitívny test potvrdil na svojom twitterovom účte predseda klubu Jaroslav Tvrdík. Líder súťaže v reakcii zrušil utorkový prípravný zápas proti Jihlave a čaká na ďalšie pokyny krajskej hygienickej stanice. "V pondelok 18. mája prebehli plošné testy na koronavírus u hráčov Slavie, realizačného tímu a ďalších ľudí, ktorí zabezpečujú činnosť A-tímu. Jeden z hráčov mal pozitívny test," uviedli "zošívaní" na svojom webe. Podľa portálu idnes.cz prerušili do štvrtka tréningový proces a išli do preventívnej karantény. Pokiaľ budú ďalšie testy negatívne, trénovať budú znova od piatka. Potvrdila to aj Hygienická stanica hlavného mesta Prahy: "Momentálne je v rámci predbežnej opatrnosti s klubom dohodnutý do štvrtka oddychový režim pre všetkých hráčov."

Už v pondelok plošné testy pred reštartom Fortuna ligy odhalili nákazu u jedného z hráčov FK Mladá Boleslav. Futbalista je v izolácii, do karantény poslala Krajská hygienická stanica Stredočeského kraja zatiaľ iba jeho. Ďalší hráči a členovia realizačného tímu FK Mladá Boleslav absolvujú v najbližších dňoch nové testy a podľa ich výsledku sa rozhodne o osude súťaže.

Z 1442 vzoriek naprieč celou súťažou boli pozitívne iba tieto dve. "Testy prebiehali vo všetkých kluboch od piatka do pondelka a spracovali takmer 1500 vzoriek. Ligová futbalová asociácia (LFA) počas utorňajšieho popoludnia dostala správu, že z celkového počtu sa nákaza koronavírusom potvrdila iba u dvoch osôb, u oboch išlo o bezpríznakové prípady," povedal ligový hovorca Štěpán Hanuš.

Futbalová liga v Česku by mala po ústupe pandémie koronavírusu pokračovať v sobotu dohrávaným súbojom FK Teplice - Slovan Liberec. Mladá Boleslav by po reštarte mala prvýkrát nastúpiť na súťažný zápas v utorok 26. mája práve proti lídrovi tabuľky. Po 24 kolách má Slavia na čele osembodový náskok pred Viktoriou Plzeň. "Klub do štvrtka v karanténe a kompletná dezinfekcia. Na piaty deň od kontaktu (piatok) prvý kontrolný test. Ďalšie dva testy na 8. a 14. deň. Tím bude prvýkrát trénovať v piatok popoludní podľa výsledkov testu. V utorok chceme normálne hrať, pokiaľ aj druhý pondelňajší test vyjde negatívne," uviedol Tvrdík na twitteri.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slávia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia