spravy.sk spravy.sk

V Taliansku nestihli v nedeľu schváliť obnovenie spoločných tréningov
zdroj: TASR/AP

V Taliansku nestihli v nedeľu schváliť obnovenie spoločných tréningov

Obnovenie spoločných tréningov v najvyššej talianskej futbalovej súťaži sa oneskorilo o 24 hodín. Vedecká komisia tamojšej vlády nestihla v nedeľu schváliť pravidlá pre tímové športy v čase koronavírusovej krízy. Ministerstvo športu podľa tlačovej agentúry ANSA uviedlo, že nový protokol pravdepodobne schvália v pondelok.

Od 4. mája majú účastníci Serie A povolené trénovať na individuálnej báze. Nezhoda medzi ministerstvom, Talianskou futbalovou federáciou (FIGC), ligovým vedením a klubmi panovala v požiadavke izolovať mužstvá na dva týždne. Problém bol aj v tom, že lekári tímov môžu niesť právne dôsledky za prípadné rozšírenie nákazy. Vedenie Serie A požiadalo o zvýšenie počtu testov na nový koronavírus.

"Kolektívne tréningy sa opäť začnú na základe návrhu, ktorý mi pred mesiacom predostreli FIGC a Serie A. Teraz však zisťujeme, že v najvyššej súťaži sú rozdiely, pretože niektoré kluby si to s protokolom rozmysleli," povedal minister športu Vincenzo Spadafora podľa agentúry DPA. Zápasové dianie v talianskej lige by sa mohlo obnoviť 13. júna.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia