spravy.sk spravy.sk

Dobrá správa pre španielske kluby, od pondelka začnú s tímovými tréningami
zdroj: TASR/AP

Dobrá správa pre španielske kluby, od pondelka začnú s tímovými tréningami

Španielske futbalové kluby smú od pondelka začať s tímovými tréningami. Dosiaľ sa mohli hráči pripravovať iba individuálne, po uvoľnení protiepidemiologických opatrení im povolili tréningy v menších skupinách. Týka sa to aj madridských a barcelonským klubov, hoci v mestách stále platia najprísnejšie nariadenia. Informovala o tom agentúra AP.

Španielska vláda postupne uvoľňuje opatrenia proti šíreniu nákazy, v každom regióne však postupuje osobitne. Na základe toho vypracovalo vedenie La Ligy usmernenia pre jednotlivé kluby. V menej zasiahnutých regiónoch môže spoločne trénovať najviac štrnásť hráčov a tréningové centrá smú otvoriť na 50 percent. V rizikovejších oblastiach je limit stanovený na desať hráčov a 30-percentné otvorenie zariadení.

V ďalšej fáze sa počíta s úplným povolením tréningového procesu, dátum však zatiaľ nestanovili. V Španielsku by chceli obnoviť sezónu La Ligy 12. júna. Prerušená pre pandémiu koronavírusu je od polovice marca. V krajine evidovali v nedeľu ráno 276,505 prípadov ochorenia COVID-19 a 27,563 úmrtí.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia