spravy.sk spravy.sk

Čeferin nevylúčil zníženie počtu hostiteľských miest ME v roku 2021
zdroj: TASR/AP

Čeferin nevylúčil zníženie počtu hostiteľských miest ME v roku 2021

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin nevylúčil zníženie počtu usporiadateľských krajín budúcoročných ME. EURO 2020 malo pôvodne hostiť dvanásť miest naprieč celou Európou, po presunutí šampionátu na leto 2021 z dôvodu pandémie koronavírusu ohlásili niektoré dejiská možné problémy s organizáciou zápasov.

"Principiálne chceme zostať pri rovnakom počte miest. Deväť z nich nám už dalo záruky, že bude môcť zápasy hostiť, pri troch však evidujeme určité ťažkosti. Budeme o tom ešte diskutovať," uviedol Čeferin podľa agentúry DPA. "Naším cieľom je usporiadať EURO v dvanástich mestách. Ak by to nebolo možné, sme pripravení zorganizovať turnaj v desiatich, deviatich či ôsmich," povedal slovinský funkcionár v rozhovore pre beIN SPORTS.

Šampionát by sa mal v novom termíne uskutočniť od 11. júna do 11. júla 2021, jeho odklad však priniesol možné prekážky. Zápasy ME totiž kolidujú s inými skôr naplánovanými podujatiami na štadiónoch. Problémy hlásili Bilbao či Rím, teda mestá z koronakrízou najviac postihnutých európskych krajín. 

UEFA takisto vyžaduje počas ME daňové úľavy a výnimky pre svojich funkcionárov, akreditované médiá či zúčastnené tímy. Problém Bilbaa by mohol byť vyriešený po tom, ako španielska vláda začiatkom mája rozhodla o predĺžení obdobia s daňovými úľavami a udeľovaním vstupných víz aj na mesiace počas konania EURO v roku 2021.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia