spravy.sk spravy.sk

Zubizarreta v Marseille skončil, otázna je aj budúcnosť Villasa-Boasa
zdroj: TASR/AP

Zubizarreta v Marseille skončil, otázna je aj budúcnosť Villasa-Boasa

Budúcnosť portugalského futbalového trénera Andreho Villasa-Boasa vo francúzskom Olympique Marseille je neistá. Špekulácie o odchode bývalého kouča Chelsea Londýn sa začali množiť potom, ako vo štvrtok v klube bývalého európskeho šampióna skončil jeho najbližší spolupracovník Andoni Zubizarreta.

Ten pracoval na pozícii športového riaditeľa a mal ešte rok platnú zmluvu. Rozhodol sa aj napriek tomu, že v predčasne ukončenej sezóne Ligue 1 skončilo Marseille druhé za obhajcom Parížom St. Germain a vybojovalo si účasť v novom ročníku Ligy majstrov. Ako informovala agentúra AFP, bývalý španielsky reprezentačný brankár skončil v OM po vzájomnej dohode.

"Skončil som ako športový riaditeľ, ale stále zostávam fanúšikom Olympique," napísal 58-ročný Zubizarreta na sociálnej sieti a poďakoval sa osobne majiteľovi klubu Frankovi McCourtovi, prezidentovi Jacques-Henrimu Eyraudovi a bývalému trénerovi Rudimu Garciovi.

Na Španielovom odchode sa zrejme podpísalo vymenovanie Angličana Paula Aldridgea za "špeciálneho poradcu", čo sa vnímalo ako zásah do Zubizarretových kompetencií. Ešte v januári Villas-Boas verejne Zubizarretu podporil: "Prišiel som do Olympique po prvé kvôli klubu samotnému a po druhé kvôli Andonimu. Moja budúcnosť je úzko spojená s ním."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Marseille

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko - Ligue 1

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia