spravy.sk spravy.sk

Škandál v Rakúsku! Hráči lídra trénovali spolu, klubu hrozí vylúčenie zo súťaže
zdroj: TASR/AP

Škandál v Rakúsku! Hráči lídra trénovali spolu, klubu hrozí vylúčenie zo súťaže

Špeciálna komisia začala vyšetrovať rakúsky prvoligový futbalový klub LASK Linz pre porušenie pravidiel v čase pandémie koronavírusu. Hráči lídra tabuľky údajne netrénovali v malých skupinách, ale ako celý tím, čím porušili zásady fair play. Vyšetrovanie iniciovali na základe videozáznamov.

LASK-u hrozí pokuta, odobratie bodov alebo dokonca vylúčenie zo súťaže. "Som šokovaný a zaskočený," komentoval celú záležitosť športový riaditeľ Red Bullu Salzburg Stephan Reiter. Úradujúci šampión je v tabuľke druhý, na LASK stráca tri body. Konanie LASK-U odsúdili aj ďalšie kluby. "Bolo to protiprávne konanie a zrada dohodnutej a všetkými klubmi schválenej koncepcie prevencie," uvádza sa v spoločnom vyhlásení.

Predstavitelia LASK-u tvrdia, že klub sa stal obeťou špionáže. V noci na stredu údajne do priestoru štadióna vnikli dvaja páchatelia a inštalovali na ňom kameru. Klub už podal v celej záležitosti oznámenie na políciu i so záznamom páchateľov a uviedol, že v krátkom čase ide o druhý podobný prípad. Podľa agentúry APA už pred niekoľkými dňami prišla na tréning LASK-u polícia, aby sa presvedčila, či sa pri tréningu neporušujú stanovené nariadenia. 

Reštart najvyššej rakúskej súťaže je naplánovaný na 2. júna. Finále domáceho pohára medzi Salzburgom a Austriou Lustenau sa uskutoční 29. mája. Informovala o tom agentúra AP.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: LASK

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Rakúsko - Tipico Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia