spravy.sk spravy.sk

Chéu najlepšie platený v tíme, vedenie Trnavy od neho očakáva líderské správanie
zdroj: TASR

Chéu najlepšie platený v tíme, vedenie Trnavy od neho očakáva líderské správanie

Nie je zvykom, aby si vedenie klubu vymieňalo odkazy s trénerom A-mužstva prostredníctvom médií. Trnavský Spartak na svojom oficiálnom webe reagoval na tvrdenia trénera Ricarda Chéua v rozhovore pre portál sport.sk. Podľa „andelov“ niektoré vyjadrenia portugalského lodivoda hraničia s poškodzovaním dobrého mena.

V ostatných dňoch sa objavili informácie, že trojica členov tímu nepristúpila v čase pandémie koronavírusu na zníženie platu. Malo ísť o dvoch hráčov a práve trénera Chéua, ktorý sa ale s vedením vraj nedohodol preto, že mal prísť o polovicu mzdy. 

„Netajíme, že klub sa momentálne kvôli pandémii koronavírusu nachádza v zložitej finančnej situácii a hľadá spôsoby, ako minimalizovať náklady. Jedným z nich je aj redukcia platov hráčov, realizačného tímu a zamestnancov,“ píše sa na fcspartaktrnava.com: „Považujeme za korektnejšiu formu sa so všetkými rozprávať osobne, ako si písať maily, preto predstavitelia klubu všetkých dotknutých jednotlivo osobne oslovili s možnosťou úpravy platných zmlúv. Takýmto spôsobom bol aj tréner Chéu ako prvý oslovený s otázkou, či je ochotný pristúpiť k redukcii platu. Jeho odpoveď bola vyhýbavá a ani počas ďalších dvoch stretnutí sme k žiadnej dohode nedospeli.“

Spartak Trnava tréning
Trnavský Spartak na svojom oficiálnom webe reagoval na slová trénera Ricarda Chéua (foto: TASR)

Po osobných rozhovoroch sa vedenie Spartaka s drvivou väčšinou hráčov a členov realizačného tímu dohodlo na úprave zmluvných podmienok. „Od začiatku rozhovorov prešlo viac ako šesť týždňov a kto sa dohodnúť chcel, sa za takýto dlhý čas aj dohodol, čo je väčšina hráčov a zamestnancov. Slová trénera o znížení platu o 50 percent do konca zmluvy sú vytrhnuté z kontextu,“ tvrdia predstavitelia Spartaka, ktorý portugalského kouča v minulosti aj napriek nie práve najlepším výsledkom podržali vo funkcii: „Trénerovi Chéuovi sme dali šancu viesť naše mužstvo a je najlepšie plateným členom realizačného tímu, vrátane hráčskeho kádra. Napriek nie úplne vydareným vystúpeniam v predkolách Európskej ligy, vypadnutiu zo Slovnaft Cupu a výsledkovej kríze v jesennej časti, sme ho na poste hlavného trénera viackrát podržali, hoci v mnohých kluboch by možno už po takýchto výsledkoch na svojom poste skončil. Vážime si jeho prácu, no očakávame, že v kabíne sa bude správať ako líder. Domnievali sme sa, že aj v otázke pomoci klubu pôjde kabíne príkladom, čo sa však, bohužiaľ, nepotvrdilo. Práve naopak, pozitívne nás prekvapili viacerí hráči, ktorí majú oveľa nižšie platy, no dohodli sme veľmi rýchlo.“

Ricardo Chéu okrem toho tvrdil, že v rámci šetrenia financií súhlasil v lete s tým, aby mužstvo cestovalo na zápas Európskej ligy do Bosny proti Radniku Bijelina komerčnou linkou. „Na tento zápas sme mužstvu zabezpečili maximálny komfort a dokonca sme vyhoveli trénerovej požiadavke, aby tam cestovalo viac hráčov, ako umožňovala súpiska. Letelo sa z neďalekej Viedne do Záhrebu a na letisku už čakal výpravu klubový autobus, ktorý vycestoval deň vopred so všetkou batožinou a výbavou. Hráči mohli letieť iba s pasom a osobnými vecami. Ubytovaní boli v najlepšom hoteli v meste a rovnako počas pobytu mala celá výprava k dispozícii všetko potrebné, aby sa mohli hráči sústrediť iba na zápas, v ktorom však ako favoriti podľahli 0:2,“ píše sa v reakcii vedenia Spartaka Trnava.

Ricardo Chéu
Ricardo Chéu má podľa všetkého poriadne napäté vzťahy s vedením Spartaka Trnava (foto: TASR)

Obe strany sa tak napokon zhodli len v tom, že Ricardo Chéu prispel na transparentný účet a pomohol klubu v rámci fanúšikovskej snahy o virtuálne vypredanie štadióna. „Sme si vedomí a vážime si, že tréner Ricardo Chéu, tak ako tisíce fanúšikov Spartaka, prispel na transparentný účet klubu…"

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Spartak Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia