spravy.sk spravy.sk

V Česku stanovili podmienky pre reštart najvyššej súťaže
zdroj: TASR/AP

V Česku stanovili podmienky pre reštart najvyššej súťaže

Každý hráč musí pred reštartom najvyššej českej futbalovej súťaže absolvovať dva plošné testy na koronavírus. Ďalšiemu sa podrobí po šiestich kolách. Na týchto podmienkach sa dohodli predstavitelia Ligovej futbalovej asociácie (LFA) na pondelňajšom rokovaní s českým ministerstvom zdravotníctva.

Testom sa okrem hráčov podrobia aj tréneri, ich asistenti, maséri a ďalší členovia realizačných tímov Fortuna ligy i 2. ligy. Ak budú negatívne, v posledný májový víkend sa opäť rozbehnú dve najvyššie české futbalové súťaže, ktoré prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu.

"Pred každým zápasom musia hráči vyplniť zdravotný dotazník a minimálne dve hodiny pred výkopom ho odovzdať tímovému lekárovi," uviedol pre server lidovky.cz Rastislav Maďar, hlavný garant pracovnej skupiny ministerstva zdravotníctva pre zmierňovanie opatrení prijatých na zabránenie šírenia nového koronavírusu.

Ak sa v mužstve objaví nákaza, prípad prevezme krajská hygienická stanica ako u ktorejkoľvek inej osoby. Vykoná sa prieskum, pričom ten nutne nemusí poslať celý tím do karantény. Testy zaplatí LFA. 

Reštart súťaže je naplánovaný na utorok 26. mája, o tri dni skôr by mohol odohrať odložený duel 23. kola Teplice - Liberec. V utorok o všetkom definitívne rozhodne ligové grémium, na ktorom sa stretnú zástupcovia všetkých 32 profesionálnych klubov. K obnoveniu líg je potrebná nadpolovičná väčšina hlasov (9), každá súťaž bude hlasovať zvlášť a rozhodne sama o sebe.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia