spravy.sk spravy.sk

UEFA poprela správy o určení nových termínov Ligy majstrov
zdroj: TASR/AP

UEFA poprela správy o určení nových termínov Ligy majstrov

Európska futbalová únia (UEFA) v nedeľu poprela, že už stanovila termíny odložených zápasov Ligy majstrov. Reagovala tak na vyhlásenie prezidenta Lyonu Jeana-Michela Aulasa, ktorý povedal, že s Juventusom budú hrať 7. augusta.

Európske pohárové súťaže prerušili kvôli pandémii koronavírusu v druhej polovici marca počas osemfinále, do konca ročníka zostáva odohrať sedemnásť stretnutí. "Nič ešte nebolo rozhodnuté, vôbec nič," uviedol hovorca UEFA pre agentúru DPA.

Únia odporučila národným ligám dohrať sezóny a LM by mala pokračovať až potom. Nemecká bundesliga by mala odštartovať na budúci týždeň a skončiť sa do 30. júna, no ostatné najväčšie súťaže sú ešte ďaleko od reštartu.

V LM sú dosiaľ známi štyria štvrťfinalisti: Paríž St. Germain, Atalanta Bergamo, Atletico Madrid a RB Lipsko. Z programu osemfinále zostali odvety Manchester City - Real Madrid (v prvom zápase zvíťazilo City v Španielsku 2:1), Bayern Mníchov - FC Chelsea (3:0), Juventus Turín - Olympique Lyon (0:1) a FC Barcelona - SSC Neapol (1:1).

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia