spravy.sk spravy.sk

Besiktas Istanbul odhalil pri testoch dva prípady koronavírusu
zdroj: TASR

Besiktas Istanbul odhalil pri testoch dva prípady koronavírusu

Dvaja členovia tímu futbalistov Besiktasu Istanbul mali pozitívny test na nový koronavírus. Turecký klub prípady odhalil pri plošnom testovaní pred plánovaným júnovým reštartom ligovej súťaže.

Nákazu koronavírusom zistili u jedného hráča a u jedného člena realizačného tímu. Besiktas preto dočasne pozastavil spoločné tréningy, ktoré v tomto týždni prebiehali v malých skupinkách a v súlade s prísnymi hygienickými nariadeniami. Informovali o tom turecké médiá.

Najvyššia turecká súťaž má po pauze zavinenej pandémiou nového koronavírusu pokračovať od 12. júna, oznámila v stredu Turecká futbalová federácia (TFF). Ligu pre rozšírenie nákazy prerušili 19. marca. Lídrom najvyššej súťaže je Trabzonspor, no rovnaký počet bodov nazbieral aj druhý tím tabuľky Basaksehir Istanbul, v ktorom pôsobí slovenský stopér Martin Škrtel. V auguste by sa malo v Istanbule uskutočniť finále prerušenej Ligy majstrov.

V Turecku evidovali v sobotu popoludní viac ako 135-tisíc prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo 3689 osôb.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Besiktas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia