spravy.sk spravy.sk

Bývalý hráč Schalke 04 má veľké obavy o budúcnosť klubu: Verím, že nezanikne
zdroj: TASR/AP

Bývalý hráč Schalke 04 má veľké obavy o budúcnosť klubu: Verím, že nezanikne

Bývalý holandský futbalista Marco van Hoogdalem má vážne obavy o budúcnosť FC Schalke 04. V Gelsenkirchene pôsobil v rokoch 1997 až 2006 a obáva sa ekonomických následkov, ktoré môžu postihnúť klub po pandémii nového koronavírusu.

"Zdá sa, že prerušenie sezóny bude mať na Schalke tvrdé dopady najmä z finančnej stránky. Musí sa však nájsť nejaké riešenie, je to veľký klub s mnohými priaznivcami. Verím, že nezanikne, nemecká liga bez Schalke je nepredstaviteľná," povedal podľa agentúry SID Van Hoogdalem, ktorého niekdajší zamestnávateľ v čase prerušenia sezóny figuroval v tabuľke na šiestej priečke.

V rodnej krajine bývalého obrancu už futbalový ročník predčasne ukončili: "Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie, zdravie je na prvom mieste napriek silnému tlaku zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA). Kluby na to boli pripravené, hoci otázniky viseli nad udelením majstrovského titulu, zostupom či postupom."

Štyridsaťsedemročný Holanďan trpí ochorením primárna sklerotizujúca cholangitída a má transplantovanú pečeň. Patrí preto do rizikovej skupiny v súvislosti s ochorením COVID-19: "Môj domov v Holandsku som neopustil už päť týždňov, nevystavujem sa ohrozeniu a moja rodina by mi to ani nedovolila. Naša reštaurácia je zatvorená od 15. marca minimálne do 20. mája. Radšej budeme mať zatvorené o týždeň dlhšie než otvoriť prirýchlo a mať opäť problémy."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Schalke 04

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko - Bundesliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia